Jak dofinansowania unijne napędziły rozwój wielu firm w minionych latach, kilka informacji o składaniu wniosków

Od momentu kiedy nasz kraj wszedł w szeregi Unii Europejskiej właściciele firm i gospodarstw zyskali całkowicie nowe możliwości finansowania działalności, którą prowadzą. Fundusze unijne dla wielu większych i mniejszych przedsiębiorców dały możliwość dynamicznego rozwoju ich przedsiębiorstw i wprowadzenia w życie pomysłów, jakie w innych okolicznościach nie byłyby możliwe.

Unia Europejska - dotacja

Ze wsparcia unijnego przez minione dziesięć lat skorzystały tysiące firm, otrzymując sumy od kilkunastu tysięcy do nawet dziesiątek milionów złotych. Przez wsparcie dotacjami powstały nowe drogi, obiekty sportowe i naukowe i mnóstwo innych rzeczy. I cały czas powstawać będą kolejne, bo na lata 2015-2020 przewidziana została kolejna pula środków, które są do wykorzystania zarówno do rozwoju już funkcjonującego przedsiębiorstwa, jak również na dotacje dla nowych firm.

Dużo też jest środków do rozdania dla osób które się zajmują rolnictwem, na dofinansowanie unijne dla rolników będą mogli liczyć w zasadzie wszyscy, którym się uda spełnić określone w wytycznych UE warunki. Pomimo ogromnej popularności unijnych dotacji duża część przedsiębiorców nie chce z nich korzystać, twierdząc że dofinansowanie małych firm będzie zbyt trudne do uzyskania. Rzeczywiście trzeba spełnić szereg warunków, które są konieczne do przyznania dotacji, lecz nie jest też tak, że zwykła firma nie poradzi sobie z tym.

Banknoty euro

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
A poza tym w razie problemów zawsze można skorzystać z pomocy jakiejś firmy zajmującej się przygotowywaniem wniosków, za nieduża opłatą pomoże ona zgromadzić i wypełnić całą potrzebną dokumentację. Najważniejszą rzeczą, jeszcze przed złożeniem wniosku, będzie określenie celu, na jaki uzyskane środki zostaną wykorzystane. Dopiero jak się to zrobi można będzie poszukać jakiegoś programu, w ramach jakiego będzie się chciało dostać dotację.

Zaintrygowały Cię wątki opracowane w naszym tekście? Zapewne spodoba Ci się także dodatkowe czytanie. Nie czekaj zatem i wejdź do następnej strony.

Kolejnym krokiem będzie wypełnienie wszystkich dokumentów, są one do ściągnięcia ze strony każdego programu. Należy bardzo dokładnie wypełnić wszystkie pola i pamiętać również o załącznikach, ponieważ wszelkie błędy formalne spowodują nie przyjęcie dokumentów, co jest równoznaczne z przekreśleniem szansy na dotację.