W jaki sposób można zyskać finanse na inwestycje w swojej firmie, zalety NewConnect

Wiele firm dynamicznie się rozwija do chwili, w której zderzą się z potrzebą zdobycia większych środków. Przykładowo może to być zakup wydajniejszych maszyn i urządzeń, wybudowanie nowego magazynu czy inwestycja w nowe, perspektywiczne projekty. I w takich sytuacjach możliwości są dwie, albo nic się nie zrobić, ryzykując tym, że rozwój zostanie zahamowany, albo można jakimś sposobem potrzebne środki jakoś zdobyć.

finansowanie

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy mają różnorodne sposoby i metody na finansowanie inwestycji, więc przy odrobinie wysiłku powinno się udać załatwić wszystko co potrzeba. Rzecz jasna należy mieć świadomość że nikt za darmo nic nie da, pieniądze które się zdobędzie w którymś momencie trzeba będzie oddać, z tego też powodu należy podejść do takich rzeczy z ostrożnością, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzą duże kwoty. Również sposób w jaki chce się finansować powinien być dobrze przemyślany, bo od tego zależała będzie procedura przyznania i wydatki jakie się z tym będą wiązać.

Najchętniej stosowanym sposobem na finansowanie firm są bankowe pożyczki i kredyty. Banki lubią pożyczać firmom środki finansowe, ale mogą również wymagać odpowiednich zabezpieczeń. Ich dużym plusem jest łatwość otrzymania, papierów oczywiście będzie dużo więcej niż przy pożyczkach prywatnych, lecz przy dobrej woli z obu stron da się to bez problemów pozałatwiać. Duże firmy mogą się pokusić o emisję obligacji albo akcji, ten sposób będzie jednak wymagał dużo większego przygotowania i wypełnienia dużo większej ilości kryteriów, więc nie nadaje się on dla każdego przypadku.

inwestycja pieniędzy

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Dla młodych podmiotów z branży nowoczesnych technologii ciekawym pomysłem jest rynek NewConnect. Doradca (polecamy forsel) na stronie .

Hej, spójrz na ofertę (http://www.ksiegowi-doradcy.pl/kategorie/cennik)!, to okazja, że znowu tak prędko dodali w tamtym miejscu coś aż tak ciekawego, trzeba to koniecznie sprawdzić!

Formalności oraz koszty jakie się wiążą z debiutem na tym rynku są dużo mniejsze niż przy tradycyjnej giełdzie, dzięki czemu o taki sposób inwestowania mogą się pokusić nawet mniejsze firmy. Akcje firm notowanych na tym rynku obciążone będą większym ryzykiem, ale jednocześnie da się na nich sporo zarobić. Z tej też przyczyny są coraz chętniej wybierane przez wielu inwestorów którzy szukają nowych możliwości.