Praca w IT|W jaki sposób znaleźć pracę w IT? Wypróbowane sposoby.

Oczekujesz cierpliwie, jednak aparat telefoniczny – jak na złość – wciąż milczy. A kiedy nawet zdarzy mu się wydać nieco dźwięków, to oferty, które dostajesz, trudno określić porywającymi.
Odnalezienie roboty w IT nie jest bezproblemowe.

transakcja
Twitter

Autor: studio PRowokacja
Źródło: studio PRowokacja
Dlatego czas wziąć sprawy w swoje ręce oraz znaleźć ofertę, za którą stoją nie jedynie dobre pieniądze, ale także możliwości rozwoju. Zacznij od podstaw. Strony z anonsami o pracę? Myślisz, że to frazes. A jednak wielu chlebodawców swe najnowsze propozycje w pierwszej kolejności publikuje właśnie tam. Sprawdź, w którym serwisie pokazuje się najsporzej anonsów o pracę w Twej specjalności. Spoglądaj do serwisów regionalnych czy takich, jakie dopiero raczkują. Nowiutkie serwisy niezwykle często oferują pracodawcom korzystniejsze stawki za opublikowanie ofert, toteż pojawiają się w nich znacznie ciekawsze ogłoszenia praca IT. Warto wysyłać aplikacje do firm specjalizujących się w rekrutacji pracobiorców dla własnych klientów. Każdy aspirant jest dla nich na wagę złota, natomiast nabór prowadzony jest na ogół w ciągłym trybie (czyli brak ogłoszenia na witrynie wcale nie znaczy, że firma nie będzie zaciekawiona Twoimi zdolnościami). Co zyskujesz na kooperacji z firmą rekrutacyjną? Pewność zaangażowania a także właściwie niczym nieograniczone możliwości rozwoju.
firma

Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
Metoda na wolnego strzelca. Jeśli specjalizujesz się w ogromnie wąskiej dziedzinie, dobrze będzie zaglądać czasami na specjalistyczne fora dyskusyjne. Często kooperację z chlebodawcą dobrze jest zacząć od mniejszych zamówień. W tym przypadku świetnie sprawdzają się coraz bardziej liczne serwisy dla wolnych strzelców. To fakt, stawki nie przynależą do dużych, ale to kapitalny sposób na zbudowanie mocnego portfolio. Często niedocenianym przez profesjonalistów IT źródłem propozycji pracy są media społecznościowe.

O ile konto w tychże serwisach już masz, nie zdziw się, gdy dostaniesz zaproszenie do kontaktu od nieznajomego rekrutera. Fachowi head-hunterzy niezwykle często wypatrują kandydatów w takich serwisach. Zamieść też swoje ogłoszenie: legalizacja pracy programista w w/w serwisach.