Rozliczenia czyli obowiązki każdego człowieka

Każda osoba, która ma pracę i zarabia więcej aniżeli kwota wolna od podatku, która w naszym kraju jest faktycznie dość niska, musi rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Ministerstwo Finansów w ramach ułatwienia tej czynność zrobiło platformę, na której można skorzystać z wysłania do Urzędu Skarbowego deklaracji online.

A to oznacza, że musimy posiadać jedynie dostęp do laptopa i Internetu i pity 2015 nie będą sprawiały nam jakiegokolwiek problemu- pomoc przy pitach 2016. Oczywiście nie każdy chce się rozliczyć się przez Internet. Dla osób, które wolą tradycyjne rozwiązania wszystko jest bez zmian. Wciąż można wybrać się do Skarbówki, wziąć odpowiedni druk i książeczkę z objaśnieniami do druku i po prostu wszystko wypełnić. A następnie złożyć konieczne papiery właśnie w siedzibie Skarbówki, pod którą podlegamy.

firma - odbitka

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com

Wybór odpowiedniego PIT-u

wizerunek - firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy nadchodzi czas rozliczeń ze Skarbówką wiele osób się stresuje, bo same nie do końca wiedzą, za co się zabrać. Ogółem najpierw trzeba otrzymać niezbędne papiery od diemy, która nas zatrudnia, żeby można było wziąć się się za rozliczenie z Urzędem Skarbowym. Jeżeli dostaniemy już to, co musimy mieć od naszej firmy powinniśmy pójść po druk, na którym się rozliczymy. Dla niektórych osób będzie to pit (zobacz pit 36 zg krok po kroku) 37, a dla innych może to być inny PIT. Warto spytać osobę pracującą w Skarbówce, który PIT będzie odpowiedni dla nas, ale możemy też spytać pracodawcę, bo on też przeważnie wie, który PIT okaże się odpowiedni dla nas. Najważniejsze to rozliczyć się ze Skarbówką w terminie. Nie ma, co zostawiać wszystkiego na ostatni moment- Należy pamiętać, że to ważny obowiązek każdej dorosłej osoby, której dochody przekroczyły kwotę wolną od podatku. Zamiast więc się wymigiwać i twierdzić, że nie potrafimy wypełnić zeznania podatkowego powinniśmy po prostu usiąść i zacząć ją wypełniać. Pierwsza strona to informacje , które dotyczą naszych danych osobowych, więc nie będzie kłopotów z jej wypełnieniem.

Na kolejnych stronach odrobinę się dzieje, ale tu należy po prostu zaglądać do objaśnień w książeczce, którą możemy wziąć do każdego rodzaju PIT-u. W ten sposób krok po kroku uda nam się wszystko wypełnić.