Jeżeli chcemy samodzielnie wybrać, komu przesłać 1% podatku, to musimy znaleźć program, który nam to umożliwia

Jeżeli pragniemy przekazać jeden procent własnego zobowiązania podatkowego do wybranej organizacji, to powinniśmy znać jej numer KRS. W przypadku, gdy składamy pit przez Net, na witrynie Ministerstwa Finansów, po prostu wstukujemy ten numer we właściwe miejsce.
Jeżeli jednakże do rozliczania pitu używamy specjalnego programu, sprawa trochę się gmatwa.

klawiatura

Autor: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Źródło: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Naturalnie nieistotne jaki typ zeznania wypełniamy, czy będzie to pit 37 czy przykładowo pit 36, zawsze możemy przekazać jeden procent danej organizacji. Jeżeli jednakże używamy niepłatnego programu, to mają one nieraz ustawione wcześniej numery KRS, których nie da się podmienić. Dlatego też wiele osób chce znaleźć program pit bez KRS, by samodzielnie podać numer warto przeczytać na. Trzeba zatem o tym pamiętać podczas dobierania programu do wypełniania zeznań podatkowych.

pit 37

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście bywa i tak, iż wybrana przez aplikację fundacja będzie nam pasować. W takim razie nie należy nic wpisywać w trakcie wypełniania naszego formularza pit 37 czy pit 38 warto sprawdzić. Jest to wygodne, gdyż mamy wtedy pewność, że numer KRS jest prawidłowy. Jeżeli jednak chcemy samemu znaleźć organizację, którą wspomożemy, to musimy ściągnąć program pit bez KRS.

Nie ma żadnych zastrzeżeń, że to jest rzeczywiście rzetelna oferta (http://www.studioprinter.pl/oklejanie-witryn/), dotycząca wartościowych artykułów. Zapoznaj się z nią teraz.

Warto zatem mieć w pamięci, iż jeśli mamy darmowy program do wypełniania pit, to czasami KRS będzie już wstukany.

Można także poszukać w Necie aplikacji z takim KRS, jaki nam odpowiada.

Starczy zajrzeć do sieci, na różne fora i poprzeglądać komentarze użytkowników, którzy również zastanawiają się, jaki program wykorzystać. Cokolwiek zadecydujemy, z pewnością nasz 1% komuś się przyda.