W jaki sposób najkorzystniej wydajnie pracować? We własnym domu czy w firmie? Co wolisz

Większości z nas praca kojarzy się jednoznacznie, z kilkoma negatywnymi sprawami. A to musimy wstawać rano i to co najmniej przez pięć razy w tygodniu, musimy siedzieć w niej po 8 godzin każdego dnia, ciągle zdenerwowanie, ciągle wymagania i zero świętego spokoju… Istnieją również pozytywy: ludzie, których lubimy, a nawet przyjaźnie, które zawarliśmy w pracy. Ponadto, niektórzy potrzebują po prostu ludzi, by funkcjonować. Niektórzy bowiem nie wyobrażają sobie zatrudnienia w domu, samodzielnie, bez kontaktu z pozostałymi pracownikami. Jeśli jednakże wierzyć analitykom. w niedalekiej przyszłości zwiększy się ilość tak zwanych freelancerów, czyli osób pracujących zdalnie.

impreza

Autor: FotoPlus Collective
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkiemu winny rynek pracy, a raczej zakończenie pewnego okresu, gdzie każdy miał normalną umowę gwarantującą stabilne życie. W dzisiejszych czasach, przy ciągle minimalizowanych kosztach pracy, przy bardziej luźnym podejściu do zatrudnionego zarysowuje się nowy trend: już niedługo praca w domu stanie się czymś normalnym (zapraszam do lektury). Teraz ludzie tak zatrudnieni nie do końca są traktowani serio. Wielu myśli, iż kiedy się siedzi w domu, to na pewno robi się inne rzeczy. To oczywiście niesprawiedliwa opinia, chociaż osoby, które pragną coś osiągnąć pracując w domu muszą wykształcić w sobie prawdziwą samodyscyplinę. Ponadto, te osoby powinny zapomnieć o profitach, jakie zapewnia praca w firmie, przykładowo, różne atrakcje na imprezy firmowe.

Żeby uzyskać nowe informacje na omawiane zagadnienie przenieś się tutaj, a z pewnością nie poczujesz się zawiedziony Upewnij się, że tak jest!

Oczywiście, istnieją różnorodne formy zatrudnienia w domu, ponadto, w wielu zawodach po prostu nie da się tak pracować. Wielu ludzi ma normalną umowę o pracę, ale pracodawca może podjąć decyzję, że zatrudniony nie musi siedzieć w biurze. Wszystko, czego potrzebuje do pracy to komputer z internetem, a aktualnie to normalka. Takie osoby muszą jednakowoż stawić się o pewnej godzinie przed monitorem komputera i być aktywne przez konkretną ilość godzin. Nie jest to jednakże norma, niektórzy zamiast ilości godzin rozliczają się za

impreza

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com

wykonane projekty. Są również osoby, które nie posiadają żadnej umowy (po przejściu na stronę), lecz same muszą starać się o zlecenia. Pracuje tak wielu freelancerów, najczęściej copywriterów, grafików lub tłumaczy obcych języków.

Trudno powiedzieć, jaki tryb pracy jest lepszy. Właściwie to nie ma na to pytanie jednej odpowiedzi. Wiele osób lub samotność i skupienie, źle się czuje, gdy wszędzie jest wielu ludzi, nie może się w takiej sytuacji skupić, więc efekty pracy są gorsze. Inni natomiast kochają kontakt z ludźmi, zaś praca w domu to jakby kara. Najlepiej to pracować trochę w biurze, a trochę samemu, ten ideał jednak jest ciężki do zrealizowania.