O tych kwestiach powinno się pamiętać prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą

Coraz chętniej młodzi Polacy postanawiają, wziąć sprawy w swoje ręce i zapewnić sobie samozatrudnienie – jedni z przymusu, inni z uwagi na dążenia do autonomicznego budowania własnej biznesowej przyszłości.

auto

Autor: NRMA Motoring and Services
Źródło: http://www.flickr.com
Zakładanie własnych działalności jednoosobowych od jakiegoś czasu jest niezmiennie najbardziej opłacalną opcją wobec pracy na umowę. Trzeba jednak pamiętać co najmniej o dwóch zabiegach, które ułatwią czerpanie zysków ze swojego biznesu.

Najistotniejsza jest rodzaj podatków. Działalność jednoosobowa powinna mieć taką formę, która będzie ułatwiała odliczania kosztów z tytułu prowadzenia przedsiębiorstwa, co zaprocentuje zmniejszeniem opłat, jakie przedsiębiorca będzie musiał oddać do Urzędu Skarbowego. Jedną z opcji na poprawienie własnej kondycji finansowej jest wykorzystanie auta prywatnego w działalności gospodarczej. Nieomal każda działalność wymaga w dzisiejszych czasach stałego dostępu do błyskawicznego i niezależnego środka lokomocji, więc argumentacja wrzucenia w nakład pieniężny rachunków za paliwo nie jest trudne. Żeby mieć możliwość skorzystać z tej opcji trzeba prowadzić zestawienie przebiegu pojazdu. Wydatki na eksploatację samochodów osobowych są ograniczane tzw. kilometrówką, co oznacza, że mogą być dodane do kosztów uzyskania przychodu tylko do wysokości kwoty wynikającej z przemnożenia ilości kilometrów rzeczywistego przebiegu pojazdu oraz stawki za jeden kilometr przebiegu. Kilometrówka jest niezwykle istotna, ponieważ na jej podstawie można rozliczać wydatki związane z wykorzystaniem pojazdu.

Czy masz chęć przeanalizować dodatkowe materiały na prezentowany tu temat? Kliknij zatem ten odnośnik i zobacz więcej porad tutaj (https://apteczkadziecka.pl/pol_m_MAMA_Testy_Testy-owulacyjne-2435.html) o pokrewnej tematyce.

jazda samochodowa

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Drugą ważką rzeczą jest systematyczne fakturowanie wszystkich sprawunków, żeby mieć możliwość dodawania ich w wydatki z tytułu prowadzenia firmy. Działalność jednoosobowa () daje tę możliwość, jednak trzeba pamiętać, aby przy każdym zakupie w celach związanych z przedsiębiorstwem poinformować kasjera, że potrzebujemy fakturę VAT. Wydanie faktury musi być umożliwione, bo nakazują to przepisy, ale niesprecyzowane są jeszcze przepisy dotyczące wystawiania faktury na podstawie paragonu. W momencie, gdy z rozpędu zapomnieliśmy o fakturze, mamy możliwość dostać ją na podstawie paragonu, który dostajemy przy każdych zakupach. W przepisach można jednak odnaleźć dwa terminy wydawania dokumentów sprzedaży: 7-dniowy wynikający z przepisów o podatku VAT oraz 3-miesięczny, o którym można przeczytać w ordynacji podatkowej.