Czy gra przeznaczona na konsolę to odpowiedni pomysł na podarunek komunijny?

Jednym z kluczowych momentów twojego dziecka jest bezspornie dzień przyjęcia pierwszej komunii świętej. Jest to chwila ogromnej radości i wielu doznań, jednak wielokrotnie nasz maluch nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, jak przełomowy jest ten dzień. Doświadczenia duchowe niejednokrotnie zasłania cała otoczka tej świętej i głębokiej chwili. Nasze dziecko ma świadomość, że w tym dniu zjawia się cała rodzina i serdeczni znajomi, mama przygotowuje wyjątkową kolacje, a co najważniejsze od każdego otrzyma prezent, pieniężny lub tematyczny. Te ostatnie elementy na pewno biorą górę nad kwestiami wiary. Z jednej strony nie można się temu dziwić, przecież mając 8-9 lat w najważniejsza jest w szczególności zabawa. Zostając w temacie uciech i prezentów, warto zastanowić co sprawi największą radość naszemu dziecku.

gra Dead Island 2

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze kilkanaście lat temu w czasach, kiedy nie wszystkich było na wszystko stać, upominki wręczane z okazji omawianej uroczystości były bardziej drogocenne i niepowtarzalne, ponieważ każdy maluch cieszył się, że dostał wymarzony, długo wyczekiwany prezent.

grając na konsoli

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej cenione w poprzednich czasach były między innymi: hulajnoga, srebrny medalik, przenośne radio, telefon komórkowy, ciekawa książka czy zegarek. Jednak z postępem czasu preferencje dzieci się zmieniły, a ich oczekiwania i wiedza znacznie się poszerzyły. Dzisiaj już nie wystarczy drobny podarunek lecz prezent ikony matki bożej najwyższej technologii. Podobno obecnie najpopularniejszym podarunkiem są różnorodne konsole do gier. Duża część osób, podchodzi do ich zakupu bardzo negatywnie jednak w pierwszej kolejności warto się im dokładnie przyjrzeć i poznać ich nowoczesną techniką. Wyróżniamy dwa rodzaje opisywanych sprzętów. W sprzedaży są konsole stacjonarne, czyli takie, które przypina się do komputera a także konsole przenośne umożliwiające grę w różnorodnych miejscach.

Do najbardziej znanych odmian zaliczamy na przykład: Xbox 360, Play Station 2, Play Station 4, Play Station Portable PSP. Pomimo wysokiej ceny wyróżnia je wiele pozytywnych cech. Przede wszystkim ich użytkowanie nie wymaga dużych umiejętności oraz fachowej wiedzy. Następnym plusem jest to, że doskonała zabawa dostępna jest w dowolnym miejscu i zaangażować do tego pomysłu możemy wielu własnych przyjaciół. Jednak do wyrafinowanej zabawy niezbędne są odpowiednie gry, które dostępne są na rynku w nieskończonej ilości. znacznym powodzeniem cieszą się gry strategiczne i przygodowe, takie jak: farming simulator 2015 ceneolokalnie, Wiedźmin, Batman, Assassin’s Creed czy Battlefield. Ja osobiście lubię takie tytuły jak warto zobaczyć.

Jest coś również dla osób, które lubią się bać i pragną stać się głównym bohaterem horroru, dla takich jednostek idealnie sprawdzą się gry: Resident Evil, Dead Island, Murdered oraz Deadly Premonition. Jednak konsole mogą posłużyć nam również w celach kondycyjnych. To także niebanalna zabawa dla osób, które bez opuszczania domu chcą utrzymać idealną sylwetkę. Wystarczy zaledwie zakupić grę Dacerstar Party, Get Fit With Melani B lub Kinect Sport, a przednia zabawa gwarantowana.