Przywiązanie cenne jak złoto

O przywiązanie swojego otoczenia stara się każda firma. Przywiązanie dwóch grup okazuje się tutaj najważniejsza: konsumenci oraz pracownicy. Jak jednak zjednać nam tych wszystkich ludzi oraz jak tego dokonać, by korzystna oferta innych przedsiębiorstw nie skłoniła ich do skorzystania z innej oferty?

sakupy

Autor: Praktycy.com
Źródło: Praktycy.com

Popularnym instrumentem są programy motywacyjne profill i działania lojalnościowe. Programy motywacyjne cementują poczucie przynależności pracobiorcy do przedsiębiorstwa. Dobrze zaprojektowany system sukcesywnie realizowanych i periodycznie powtarzanych działań tworzy więź między firmą i pracownikiem, dostrzegającym siebie jako część większego organizmu, gdzie ma możliwość się rozwijać i czuć się ważnym elementem.

Często jednak brak konsekwencji na etapie wdrożenia lub mała wiedza w zakresie dopasowania czynników ma owoc w tym, że efekty są niezbyt widoczne lub najzwyklej w świecie niezadowalające. Należy się w takim wypadku skierować do kogoś z przygotowaniem merytorycznym w tym temacie.

Klapy oddymiające

Autor: Firma WIŚNIOWSKI
Źródło: Firma WIŚNIOWSKI

Programy lojalnościowe profill z kolei są adresowane do klientów. Ich celem jest nakłonić do pierwszego nabycia, ale głównie jednak utrzymać przy przedsiębiorstwie i nakłaniać do dalszych zakupów. Wszelkie rabaty za n-ty zakup lub upusty od konkretnej ceny działają najczęściej niezwykle skutecznie.

Zerknij nie wyłącznie na nasz artykuł, ale także na komentarze z www. Może pewne z nich zaciekawią Cię tak mocno, że zechcesz stworzyć swoją ocenę.

Kluczowa jest odpowiedni kontakt z odbiorcą a także jasne reguły.

Na rynku istnieje sporo przedsiębiorstw umożliwiających wsparcie przy opracowaniu i wykonaniu opisanych działań. W zależności od skali niekiedy warto użyć kogoś znajomości tematu i zachować zarówno czas jak i pieniądze na ewentualnych niepowodzeniach.

Raz pozyskana wierność klienta czy pracobiorcy jest bezcenna. Lojalni klienci i pracownicy więcej wybaczają, chętniej ulegają wpływom oraz chętniej biorą udział w życiu przedsiębiorstwa. Pozytywów istnieje mnóstwo, czyli jest o co walczyć.

Źródło: Profill.com.pl