PIT 28 zaplanowany dla podatników którzy prowadzą osobistą, pozarolniczą aktywność gospodarczą

Płacący podatki rozliczający się z Urzędem Skarbowym mają do wyboru mnóstwo rodzajów Druków.
PIT 28 zaprojektowany jest dla podatników którzy prowadzą indywidualną, pozarolniczą działalność gospodarczą, liczoną w formie ryczałtu, w postaci spółki cywilnej, względnie spółki jawnej.

pit 28

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com
opcja

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
reklama samochodu na biilboardzie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Przeznaczony jest również dla podatników, którzy uzyskują wyznaczony przychód z tytułu umowy najmu, podnajmu, ajencji, również poddzierżawy. Jest to jedna z ułatwionych gatunków opodatkowania pozarolniczej działalności gospodarczej, jaka zezwala na ustalenie równej stawki podatku płaconego z góry. To przedsiębiorca postanawia, czy pragnie liczyć się za pomocą ryczałtu. Osoby, które zdecydowały się na taką odmianę rozliczania się, nie powinny uwzględniać kosztów osiągnięcia dochodów. Na PIT-28 nie wolno rozliczyć się razem z małżonką, albo jako jednostka samotnie wychowująca potomka.

Mogłeś przeglądnąć tu dużo ciekawych postów, nieprawdaż? Tak samo moja strona internetowa (http://www.procleaner.pl/dezynfekcja-dezynsekcja-deratyzacja/) oczekuje na Ciebie pod podanym linkiem, a tam wiele szczegółów.

Decydując się na ryczałt ewidencjonowany nie wolno się rozliczać razem również z przychodów opodatkowanych poza ryczałtem. Ryczałt wyklucza taką możność rozliczeń. Wyjątkiem jest, gdy ryczałtem opodatkowane są zyski z wynajmu i dzierżawy prywatnej, albo umów podobnych. Wtedy zdobywanie owych dochodów nie wyłącza prawa do opodatkowania innych zysków razem z małżonkiem, czy też jako osoba samotnie wychowująca dziecko.

Ażeby móc rozliczyć się na druku PIT-28 należy do 21 stycznia zawiadomić urząd podatkowy o liczeniu się w formie ryczałtowej.

Jeśli dopiero zapoczątkowuje się prowadzenie działalności gospodarczej, gotowość rozliczania się ryczałtem ewidencjonowanym powinno się przedstawić w dniu zaczęcia aktywności i jeszcze przed uzyskaniem pierwszego dochodu.