Najlepsze aplikacje do rozliczeń PIT

Istnieje mnóstwo programów, jakie w przystępny sposób zezwalają na rozliczenie z US online. Dzięki aplikacjom krok po kroku płacący podatki prawidłowo wypełni deklarację, a następnie od razu pośle go i odbierze potwierdzenie.

odsetki

Autor: Aaron Muszalski
Źródło: http://www.flickr.com
Program pit 2016 online jest tak sporządzony, że sam oblicza podatek należny, kwotę do zwrotu, czy też podatek do zapłacenia. Jedyne co powinien zrobić płacący podatki to w wyraźny sposób zapełnić pojedyncze części. Aplikacje zezwalają na odliczenie wszelkich ulg, bądź darowizn. Co ważne, za pomocą aplikacji w błyskawiczny i łatwy sposób mogą się rozliczyć także osoby prowadzące własną firmę. Aplikacja pozwala na odliczenie kosztów na cele rehabilitacyjne. Zniżka ta należy się osobie, która posiada orzeczenie o niepełnosprawności, albo posiada na utrzymaniu taką osobę.
Możliwe jest rozliczenie przez internet deklaracji PIT łączne z małżonkiem. Takiego e PITa podpisać może jeden małżonek, który wypełnia Zeznanie. Współmałżonek składający PIT działa wtenczas nie tylko w własnym imieniu, lecz również w imieniu drugiego współmałżonka.
W tych programach znajdują się skończone szablony najpopularniejszych druków. Oprogramowanie samoczynnie wypełni dokument (zobacz: strona tutaj) danymi, a my bez opuszczania domu wyślemy swoją pocztę do odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Oprogramowanie umożliwia również wysłanie do urzędu własnych dokument (happytree.com.pl/)ów załączanych z komputera w formie plików, lub za pomocą skanu.

Po posłaniu pitów przez internet pobieramy UPO, bowiem jest to dokument na to, że bez problemu oddaliśmy zeznanie. Dokument ów wraz z deklaracją należy przechowywać przez 5 lat.