Najpowszechniejsze rodzaje PIT-ów

Dostępne są różnorodne rodzaje PIT-ów, które każdego roku wszyscy dorośli muszą wypełniać, by rozliczyć się ze swych dochodów. Każdy PIT jest inny i także w odmiennym celu zostaje wypełniany, większość z nich różni się między sobą źródłem dochodów, dlatego warto przyswoić chociaż podstawowe informacje o wszystkich deklaracjach podatkowych.

Wśród nich znaleźć można PIT o numerze 36, bądź też 37, które wypełnia się w określonych przypadkach.
sklep z książkami

Autor: Folio Books
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszy z nich – PIT 36 jest deklarację najczęściej składaną w przypadku rozliczania się ze źródła rocznych przychodów. Dotyczy ona jednak jedynie dochody opodatkowanie w skali osiemnastu oraz trzydziestu dwóch procent oraz jest przeznaczona zarówno dla PRacowników, jak też i pracodawców, osób będących na emeryturze oraz rencistów. Zazwyczaj PIT 36 dotyczy m.in. prowadzenia pozarolniczej działalności, jak również podnajmu, dzierżawę i źródła przychodów zagranicznych.https://www.kancelaria-cpr.pl/ adwokat sprawy rodzinne warszawaCo ważniejsze – rozliczyć można PIT 36 online, przy pomocy odpowiednich, całkowicie bezpiecznych programów, które są wyposażone w łatwy system obsługi oraz wysyłają uzupełnioną już deklarację wprost do odpowiednich placówek. W sytuacji gdy małżonkowie rozliczają się wspólnie, chociaż jedno z nich musi spełniać określone warunki, by móc rozliczać się z pomocą PIT-u 36.

PIT 37 natomiast dedykowany jest osobom, które rozliczają się z „fiskusem” z przychodów tytułem między innymi stypendiów, praw autorskich czy też wynagrodzeń mających związek ze służbą oraz stosunkiem pracy. Co więcej – istnieje możliwość, aby wypełnić PIT 37 online za pomocą programów stworzonych specjalnie do tychże obowiązków.

Zaabsorbowała Cię przedstawiana problematyka? Kliknij zatem ten link i sprawdź więcej na stronie (https://super-edu.pl/korepetycje/chemia/wroclaw). Zamieszczone tam materiały także Cię niezwykle zaciekawi.

W 2017 roku deklarację trzeba złożyć do ostatniego dnia kwietnia.