E-deklaracje – czyli w jaki sposób wysłać PIT przez internet

Nie wiesz, jakim sposobem wysłać PIT on-line? Naprowadzamy krok po kroku, w jaki sposób oddać e-deklarację. Zobacz, w jaki sposób posłać PIT on-line. 1 stycznia zaczął się nowy okres rozliczeń z urzędem podatkowym.

kancelaria prawna

Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com
Ministerstwo Finansów zachęca do rozliczania się z urzędem skarbowym w formie elektronicznej jak też chwali się, że do końca grudnia 2013 r. system e-Deklaracje otrzymał powyżej 39 mln zaświadczeń w formie elektronicznej. E-deklaracje – co uczynić, aby wyekspediować PIT online? Do złożenia deklaracji za pomocą interaktywnych formularzy PDF nieodzowny będzie: podpis elektroniczny, pecet z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows i skonfigurowanym dojściem do Netu, zainstalowana aplikacja Adobe Reader w aktualnej wersji, pobrana ze strony www systemu e-Deklaracje i zainstalowana w systemie bieżąca wtyczka (plugin) do oprogramowania Adobe Reader, pobrane z wITryny internetowej systemu e-Deklaracje a także zapisane na dysku lokalnym należyte wzory formularzy interaktywnych PDF. By wypełnić PIT online należy wpierw zainstalować wtyczkę.
pit online

Autor: Graham Wynne
Źródło: http://www.flickr.com

Regały magazynowe

Źródło: foter.com
E-deklarację w każdym momencie uzupełniania można zapisać do pliku na dysk własnego komputera w celu dalszej edycji.

Jeśli fascynuje Cię omawiany artykuł oraz masz chęć zgłębić więcej na ten temat, to niewątpliwie polecany wpis (https://contra-odszkodowania.pl/odszkodowanie-za-wypadek-komunikacyjny/) okaże się tu bardzo pomocny.

Wszystkie pozycje obligatoryjne (czy też stające się takimi na skutek uzupełniania blankietu) oznaczane są czerwoną ramką. Dla ułatwienia uzupełniania pól w całym formularzu po postawieniu kursora myszki na stosownym polu wyświetlona będzie podpowiedź oraz streszczony opis pola jak też sposobu jego uzupełnienia. Wybór sposobu parafowania przesyłanego zaświadczenia realizowany jest w jednym z kroków kreatora podpisywania jak też przesyłania dokumentu.

Celem parafowania i wyekspediowania dokumentu, w przypadku używania Adobe Reader w edycji 8 lub 9 należy nacisnąć guzik „Podpisz oraz wyślij”. Wszelki portal podatkowy podaje podpowiedzi w jaki sposób szczegółowo wypełnić blankiet.