Rozliczenie PIT 2016 / 2017

W tym roku blankiet PIT-37 nie przeszedł przeistoczeń. I chociaż posłowie w listopadzie uchwalili przemiany w kwocie wolnej od podatku, to obowiązują one od 2017 roku, zatem uwzględnimy je dopiero w rozrachunkach w następnym roku
Mamy do dyspozycji program do rozliczenia pit 2016, dostęp do wstępnie wypełnionych deklaracji na platformie elektronicznej Ministra Finansów (tzw.

PFR – są osiągalne od połowy marca), a i tak wolimy kiedy niekiedy rozliczyć deklarację ręcznie. Czasem zwyczajnie chcemy to uczynić jak najprędzej, drugim razem bez ograniczeń skorzystać z możliwości oddania 1 procenta podatku. Tak czy siak dokładnie po to został przygotowany ten poradnik.
finanse

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
Ażeby rozpocząć wypełnianie blankietu PIT-37, należy zgromadzić blankiety PIT-11 ze wszystkich źródeł, z jakich otrzymaliśmy dochody w 2016 roku.po przejściu do serwisu – więcej -Chlebodawcy, zleceniodawcy itp. mają obowiązek posłać nam należyte blankiety do końca lutego. Zeznanie PIT 37 jest najpopularniejszym zeznaniem fiskalnym składanym w typowych sytuacjach, kiedy pracobiorca, zleceniobiorca bądź emeryt rozlicza swoje jedyne źródła przychodów rocznych. Zeznanie dotyczy tylko zysków opodatkowanych według skali podatkowej (w tej chwili 18% i 32%).

Kiedy uznasz, że opublikowane w tym artykule informacje są godne uwagi, przeczytaj dodatkowo szczegóły w linku druk rmua. Znajdziesz tam tak samo przydatne dane.

O ile uzyskujesz tylko przychody zwolnione z podatku, nie składasz żadnej deklaracji, nie wykazujesz zysków zwolnionych z opodatkowania. Gdy uzyskujesz jedynie inne przychody aniżeli opodatkowane podług skali, nie wyselekcjonujesz tej deklaracji. Jeżeli uzyskujesz poza przychodami opodatkowanymi podług skali również inne zyski, składać będziesz 2 różne deklaracje – PIT 37 i właściwą dla innych typów przychodów.

Deklaracja dotyczy zysków opodatkowanych wedle skali podatkowej pozyskiwanych wyłącznie za pośrednictwem płatnika względnie płatników. Uwaga: dzisiaj rozliczając zeznanie PIT-37 w aplikacji e-pity, można ściągnąć darmowy program pit 2016.