Najnowszewiadomości o grach komputerowych

Ludzie bawili się grając od zarania dziejów. Jest to sposób na relaks, a często rywalizację. Jedną z najstarszych rozrywek znanych ludzkości są szachy. Pierwsze wzmianki pisemne o tejże rozrywce pochodzą z IV wieku z Persji, dokąd szachy przybyły z Indii. Gramy również w inne gry, dla przykładu wymienię tylko domino, gry karciane, albo też piłkę nożną.

gra

Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
Gry zmieniły się wraz z wynalezieniem komputera domowego. Ogólnie o konsolach możemy powiedzieć właściwie, że są takimi komputerami z konkretnym przeznaczeniem do grywania w przeróżne gry, dla rozrywki. Pierwsze konsole wyprodukowano w 1972 roku. Gra w nich zainstalowana, polegała na przemieszczaniu punktu na ekranie telewizora za pomocą dwu kresek. Upłynęły 42 lata, zmieniły się komputery i zmieniły konsole.

Ogólnie o współczesnych konsolach można powiedzieć, że są centrami zabaw – popularne gry na konsolę. Gry, które da się w nich zainstalować, oferują zabawę każdemu, począwszy od fanów sportu, po fanów książek Fantazy. Zatem, mamy możność prowadzić drużyny piłkarskie i to najlepsze na świecie, można też potańczyć czy walczyć jako żołnierz sił specjalnych. Zmienił się także sposób kontrolowania grą. Dawne dżojstiki zastąpiono

konsola

Źródło: http://www.morguefile.com/

kontrolerem ruchu. Oczywiste jest, że produkuje się wiele rodzajów tychże urządzeń. Prawie wszystkich tych maszyn nie da się unowocześnić, tak więc każda nowa wersja oprogramowania oznacza nowe urządzenie. W Europie wartość rynku gier na konsole oblicza się na czterdziestu miliardów Euro w 2014 roku, co równa się 170,4 mld PLN.

Segment ten bardzo szybko rośnie. Prognozuje się, iż w następnym roku wzrośnie o ok. 40 %, czyli przekroczy 60 mld Euro. Poszerzył się również krąg użytkowników.

Gdy poszukujesz precyzyjnych danych, nie zwlekaj, tylko sprawdź pod linkiem (eccotravel.eu/p/kuba). Odnajdziesz na niej wszystkie niezbędne informacje.

Co zaskakujące, duża część z nich to dorośli, panie po trzydziestce i mężczyźni w wieku ok. 40 lat. W Polsce rynek ten wynosi ok. 320 mln. Euro. Aktualnie w modzie są xBox wyprodukowane przez Microsoft, które reagują na ruch. Podczas gry konsola robi graczom zdjęcia z których można potem się pośmiać, może uczyć nas tańczyć, pomaga gimnastykować się. Jest możliwość bawić się w towarzystwie.