Rozliczenie PIT 2016 / dwa tysiące siedemnaście – a więc, ściągać programik do PIT-ów, czy nie?

Jeszcze parę lat temu jedynym sposobem uzupełnienia deklaracji podatkowej było przejście się do własnego Urzędu Skarbowego (mówiąc skrótem Skarbówki), oraz zabranie z tego miejsca odpowiedniego druczku, który to później uzupełniamy wewnątrz domku.

Później ukazały się opcje uzupełniania deklaracji wewnątrz sieci Internetowej. Dzisiaj opowiemy o niej troszeczkę oraz o postępie jaki to się wewnątrz niej dzieje.
Uzupełnianie PIT-ów, dla przykładu takich jak choćby pit (zobacz rozliczenie podatku online) 36, w ostatnich latach poszybowało do góry na skrzydełkach przezywanych nowoczesnością. Ukończył się już okres wypełniania deklaracji poprzez napomknięte we wstępie chodzenie do Skarbówki (choć do tej pory sporo osób stosuje tej formy załatwienia tej sprawy). W danych czasach żadną osobę już nie zadziwia to, że elektronika, a szczególnie internet dopomaga nam we wszyściutkim (lub prawie we wszystkim). I w tym miejscu wychodzi nam naprzeciw właśnie internet orz jego programy (zobacz program do rozliczenia pit 37) związane z uzupełnianiem owej deklaracji przez jego nieskończone łącze.

Woda źródlana Mama i ja

Autor: Mama i ja
Źródło: Mama i ja
działalność gospodarcza

Autor: Gstpc.com
Rozliczenie pitu przez internet przechodzi się „bezboleśnie” i bez łażenia z Urzędu do domku i z powrotem, aby po oddawać uzupełniony druczek. To samo tyczy się korekty. Jednak i w tym miejscu pojawia się dwójka alternatyw. Programy do PIT-ów dzielimy na takiego typu, które to ściągamy na nasz pulpit, albo wypełniamy dokładnie online, bez jego ściągania.

Obie formy posiadają swoje plusy, lecz ściągnięty programik do PIT-ów posiada często również inne druki, do których to mamy dostęp calutki rok, nie napomykając o tym, że możemy w tamtym miejscu przechowywać stare deklaracje, które były już wypełniane nawet kilka lat wstecz, od chwilki zaczęcia wysyłania owej deklaracji przez sieć.