Kiedy składamy pit 37? Kto jest zobowiązany złożyć takie rozliczenie podatkowe? Kto nie musimy używać tego pitu?

Rozliczanie się z fiskusem to obowiązek każdego dorosłego obywatela. Składane raz w roku pity do urzędy to obowiązek, dlatego dobrze jest posiadać trochę informacji, ażeby lepiej być zorientowanym w temacie

zakład

Autor: Times Square Public Relations

Jednym z najczęściej używanych pitów jest pit 37. Duża rzesza osób składa tego typu deklarację podatkową. Mowa o osobach, jakie pozostają w stosunku pracy. Tak samo sytuacja wygląda z jednostkami, które są na przedemerytalnym zasiłku (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-skierowanie-pracownika-na-badania-lekarskie). Poza tym pit 37 muszą składać również ci, którzy są na rencie albo też pobierają emeryturę, przysługuje im stypendium lub też posiadają zasiłek (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wynagrodzenie-pracownika-mlodocianego). Również takiego druku używają takie osoby, jakie mają umowę zlecenie, jak również ci, którzy pobierają wynagrodzenie w związku z posiadanymi prawami autorskimi.

Z kolei, nie można rozliczać się przy pomocy pit 37, jeśli prowadzimy działalność pozarolniczą. Oprócz tego osoby, jakie chcą wpisać jednym picie dochody małoletnich dzieci, także nie mogą z tego typu pitu skorzystać. Jeśli chcemy rozliczyć rok 2016, to trzeba musieli użyć pity 2017. Ważne, by korzystać z aktualnych wersji deklaracji. Należy zdążyć ze złożeniem dokumentów do drugiego maja 2017 roku. Więcej na ten temat: .
Gdy nie możemy zabrać się za przygotowanie tego typu dokumentu, to musimy mieć świadomość tego, że nie złożenie takiej deklaracji wiąże się z konsekwencjami finansowymi. Można zapłacić karę finansową za uchylanie się od obowiązku podatkowego. Z tego względu lepiej nie czekać na ostatnią chwilę, aby złożyć pity 2017. Tutaj więcej: .

. Szczególnie, iż jeżeli chcemy złożyć dokument bezpośrednio w urzędzie albo też wysyłając drogą pocztową, to możemy spodziewać się wszędzie długich kolejek. Dlatego szkoda naszego czasu i lepiej rozliczyć się wcześniej.