Zbliża się koniec kwartału, pamietaj aby przeslać PIT-a

Pierwszy kwartał każdego roku w naszym kraju to okres, kiedy większość z nas powinno powoli zacząć dokonywanie deklaracji podatkowych. Gdyż każda jednostka, która w poprzednim roku generowała jakiekolwiek dochody, powinna z nich się rozliczyć w urzędzie skarbowym. W tym celu potrzebujemy uzupełnić odpowiedni formularz, który wybieramy w rozróżnieniu od tego, jakiego typu było źródło otrzymanych dochodów. Najwięcej osób wybiera druk numer 37, stworzony dla ludzi zatrudnionych na umowę o dzieło, a także emerytów. Oto kilka metod na prędkie uporanie się z tym zadaniem.

Jeśli mamy najprostszy komputer, a także umiejętność jego używania, możemy zainstalować sobie na nim program PIT (zobacz pity 2018 program) 2016. Tego rodzaju aplikację można pobrać bezpłatnie w sieci online, lub odszukać na płycie, będącej dodatkiem do specjalnego egzemplarza gazety podatkowej- Po instalacji, powinniśmy utworzyć własne konto, w którym umieścimy wszelkie swe dane. Po czym, musimy wybrać odpowiedni rodzaj formularza, który chcemy wypełnić. Przeważnie będzie to ten z numerem 37. Następnie będzie trzeba wpisać wszystkie potrzebne tam dane, które skopiujemy z dokumentu otrzymanego od naszego pracodawcy. Jeżeli program pit 2016 nie wypełni nam tego z góry, można także samodzielnie wybrać fundacje, na którą przekazany będzie nasz 1 % podatku. Następnie potrzebujemy już jedynie zweryfikować poprawność umieszczonych danych i wydrukować dokument.
Obliczanie podatków

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
Od kilku lat w Polsce istnieje także możliwość aby rozliczyć nasz PIT online. Jeżeli chcemy tego dokonać, pierw trzeba zaopatrzyć się w podpis elektroniczny, w tym celu musimy złożyć go w swoim urzędzie, a także posiadać odpowiedni tablet do naszego komputera. Jeśli nie mamy takich opcji, inną formą naszego podpisu, będzie wprowadzenie w odpowiednim czasie dokładnej kwoty naszego przychodu, rozliczanego w roku poprzednim. Aby zadeklarować PIT online, pierw musimy pobrać oraz zainstalować na komputerze odpowiedni program, znajdujący się na oficjalnej stronie urzędu podatkowego. Następnie musimy stworzyć własne konto, po czym działać identycznie, jak w momencie używania programu z akapitu pierwszego. Więcej porad znajdziesz na stronie pit online. Tutaj jednak niczego nie musimy drukować, ukończony formularz bowiem wysyłamy drogą elektroniczną.

Każda osoba, zatrudniona i generująca zarobki, musi pamiętać, aby do końca kwietnia każdego roku, zadeklarować swój podatek. Możemy zrobić to korzystając ze specjalnego programu, po czym wydrukować i wysłać pocztą.

Jeżeli ten wpis Cię zaintrygował, to także ta optymalna strona www (https://www.smartvest.pl/) okaże się dla Ciebie równie interesująca zatem kliknij na nią.

Dodatkowo możemy także wypełnić PIT online, korzystając z naszego podpisu elektronicznego.