Najbardziej znane gry przygodowe na konsolę

Każdy człowiek czasem chce rozrywki. Rzecz jasna bardzo wiele jest sposobów na zabawę, wymienię tylko trochę: kino, książka, oddawanie się swojej pasji, bądź też uprawianie sportu.

Rodzajów zabaw jest tak wiele jak wielu jest ludzi. Jednym z typów rozrywek

Bohaterowie gier na konsolę

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

niezwykle aktualnie popularnych jest zabawa w gry na PC i często na niewielkich maszynach przyłączanych do monitora, zwanych konsolami. Są to rzeczy określone specjalnie dla zabawy. Gier konsolowych jest zupełnie tyle samo, ile jest gier wytwarzanych na klasyczne komputery. Tak samo jest z typami owych gier. Jednym z bardzo interesujących rodzajów

Scena z gry

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

takich programów według mnie są gry rodzaju RPG, czyli tłumacząc na polski język gry fabularne.

Jak można się domyślać, gra opiera się o wyznaczoną fabułę. Może ona mieć miejsce w wyobrażonym lub realnym świecie.

Pad do konsoli

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle jednak jest to teren czysto teoretyczny, pełny uroków, czarodziei, duchów, potworów, rycerzy. Gracz wchodzi w buty konkretnej figury i rządzi jej losem. Rozgrywka jest w taki sposób zbudowana, że postępowania uczestnika gry wpływają na życie bohatera. W niektórych grach postępowanie uczestnika gry nie tylko decydują czy przegramy bądź wygramy, ale również jaki charakter – dobry czy zły – będzie miał nasz bohater. Przy czym cechy takie jak długość życia, mogą się szybko modyfikować, co ma wpływ na późniejszą grę w ten sposób, iż zamyka lub otwiera przed grającym możliwość zrealizowania zadań.

Podczas gry postać przechodzi zadania, na przykład wyszukuje jakiegoś przedmiotu: naszyjnika, fragmentu mapy, i tym podobne. Za przeprowadzone zadanie, bohater jak w rzeczywistości jest nagradzany złotem albo informacjami, które potrzeba wymienić na zakup ekwipunku, broni czy ubiorów. Oczywiście forsa jest wymyślona na potrzeby gry, zwykle są to na przykład dukaty lub srebro. Zdarza się jednakże, że waluta w RPG-u uzależniona jest od tych samych procesów co forsa w rzeczywistości.

Ma to miejsce w przypadku gier wieloosobowych. Poza grami akcji, przygodowymi, możemy bawić się w rozgrywki o tematyce ekonomicznej w których wcielamy się w menadżerów koncernów lub też włodarzów krajów. Zadaniem gracza jest wówczas zapewnienie bogactwa państwu albo zysku przedsiębiorstwu. To są w zasadzie symulacje realnych procesów ekonomicznych. Używane one są w nauce ekonomi i finansów. Umożliwiają zrozumieć współczesną, globalną gospodarkę oraz bez udziału ryzyka uczą bezpiecznego inwestowania, co może się przydać.