Program oferujący rozliczenie PIT 37 online

Rzesza podatników w trakcie rozliczenia się za ubiegły rok podatkowy wypełnia formularz PIT-37. Nie każdy jednak wie, iż deklarację ma możliwość wypełnić całkowicie nieodpłatnie i także bez żadnych opłat przesłać go do Urzędu Skarbowego. Wystarczy wypełnić PIT 37 online. W jaki sposób to zrobić?

wypełnienie PIT 37

Źródło: pixabay.com

– pierwszy krok: należy koniecznie zebrać wszelkie papiery ażeby wpisać potrzebne dane w odpowiednie pola deklaracji;

– faza druga: należy uruchomić aplikację (online lub offline w zależności od upodobań) i wybrać formularza PIT-37; użytkownik nie musi trapić się o aktualność formularza, ponieważ niniejszy cały czas jest zgodny z prawem panującym w Polsce;

– faza trzecia
: chyba najłatwiejsza czynność, gdyż czeka nas wprowadzenie danych osobowych, bez pośpiechu trzeba uzupełniać wskazane przez system pola;

– etap czwarty: pora na teoretycznie najbardziej trudną część wypełniania deklaracji, czyli wprowadzanie przychodów; jeżeli użytkownik będzie wnikliwie czytać opisy, wskazówki jak i również porady, które przedstawia system to zapewne dotrze do końca procesu bez błędów; warto wspomnieć, iż aplikacja w miarę możliwości kontroluje poprawność danychoraz obliczeń, ażeby płatnik nie zrobił przypadkowego błędu (więcej w tym temacie można dowiedzieć się na stronie internetowej.

PIT 37 online

Autor: JaxStrong
Źródło: http://www.flickr.com

Jak widzimy to naprawdę duże ułatwienie, dla każdej osoby, która ceni sobie czas. Jesteśmy w stanie taki zaoszczędzony czas przeznaczyć na coś dla nas ważnego, dla swoich zainteresowań czy dla rodziny. To jest właśnie największa zaleta internetu, że chociaż „zabija” trochę nasze więzi z innymi ludźmi, to jednak gwarantuje coś w zamian. Zapewne z tej możliwości najbardziej zadowoleni będą młodzi ludzie, dla których takie rozwiązania są w sumie czymś normalnym, również w innych dziedzinach. Docenią to też jednakowoż osoby, które nie czują się do końca pewnie korzystając z internetu, lecz w takiej okoliczności na pewno docenią tę zaletę.

Pit 37 jest znany prawie wszystkim.

Spodobał Ci się nasz tekst? Więc czytaj to darowizna bez podatku, na co masz chęć na następnej stronie, którą z chęcią dla Ciebie opracowaliśmy.


Spośród dwudziestu jeden milionów podatników, to konkretnie ten druk jest najbardziej znany, jest w największej liczbie przypadków najczęściej wypełnianą deklaracja podatkową. Jednak, chociaż wypełniamy ją co roku to dość często jesteśmy zdumieni tą samą wątpliwością – no jak to wypełnić? Niestety, nawet drobne błędy przy wypełnianiu to następna wizyta w Urzędzie Skarbowym, a co dopiero, jak ktoś wypełnia tego typu druk pierwszy raz w życiu? Wtedy trudności mogą być jeszcze większe. Na szczęście jest rozwiązanie, które będzie wielką pomocą zarówno dla osób czynnych zawodowo, które nie jeden raz wypełniały pit, jak i zupełnych żółtodziobów.

program do pit 37

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Złożenie zeznania Pit 37 online przy udziale sieci nie oczekuje posiadania e-podpisu. Badanie obywatela odbywa się za pomocą pięciu elementów personalnych dotyczących płatnika: NIP albo numer PESEL – w zależności od podatnika, imię (pierwsze), nazwisko, data urodzenia, kwota przychodu wskazana w zeznaniu lub rocznym podliczeniu podatku za rok podatkowy o dwa lata wcześniejszy niż rok, w którym jest przedkładany formularz elektroniczny. Dostarczenie Pit 37 online to przyjazny, szybki, niezagrożony środek na roczne rozliczenie podatkowe. Ponadto, rozliczanie PIT (zobacz jaki pit 36 czy 37) online, nie przysparza niekoniecznych procedur i kosztów. Przez to mamy również gwarancję poprawnego wypełnienia pisma ze wszystkimi załącznikami.