Aplikacje do rozliczenia z fiskusem – więcej informacji dowiesz się z tego artykułu

Jak każdego roku, nadchodzi okres rozrachunków z Urzędem SkarbowymUS. Każdy kto ma komputer i dostęp do internetu może skorzystać z udogodnień.
Portal podatnika zaplanowany jest dla każdego, kto płaci podatki, czy też chce uzyskać informacje o podatkach.

pit2016

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Na portalu znajdziemy również wskazówki, jakie wspomogą poprawnie zapełnić i przekazać rozliczenie roczne przez internet, również (sprawdź tutaj) konieczne programy i wskazówki pit2016. Elektroniczny pomocnik znacznie uprości wykonanie wszelkiego typu rachunków fiskalnych. Wystarczy napisać swoje dane osobowe, również (strona polecana w temacie) wielkość dochodów i kontynuować krok po kroku zgodnie z dyrektywami systemu, żeby w efekcie uzyskać skończony formularz do wydruku, czy też do przesłania przez sieć.

Część ogólnodostępna portalu mieści informacje dotyczące pojedynczych podatków, także umożliwia składanie deklaracji pit 2016 drogą elektroniczną, elementem portalu jest program e-deklaracje dużo informacji na temat rozliczania PIT na . Oferuje też wiadomości dotyczące wypełniania obowiązków podatkowych, terminarz z obowiązującymi terminami, kalkulatory, wyszukiwarki, wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe, również usługę przetestowania statusu podmiotu w VAT i stwierdzenia NIP.
Cmentarz

Autor: Rod Raglin
Źródło: http://www.flickr.com
Oprogramowania są tak stworzone, że same liczą podatek należny, sumę do zwrotu, czy też podatek do zapłacenia. Jedyne co powinien uczynić obywatel to w prawidłowy sposób wypełnić pojedyncze części.

Aplikacje pozwalają na potrącenie każdych ulg, czy darowizn. Co istotne, za pomocą aplikacji w szybki i prosty sposób mogą się rozliczyć także jednostki prowadzące własną działalność gospodarczą.
Po wysłaniu PIT pobieramy UPO dla potwierdzenia wysłania deklaracji.