Pamiętaj, że swoją deklarację podatkową możesz wysłać także przez internet, to rzeczywiście komfortowe rozwiązanie

Z nadejściem wiosny przychodzi okres, gdy powinno rozliczyć się ze skarbówką z dochodów za rok poprzedni. Deklaracje podatkowe trzeba składać w określonym terminie. Można zrobić to własnoręcznie w obiekcie Urzędu Skarbowego, do którego się podlega, wysłać druk listem poleconym lub skusić się na rozliczanie podatku z pomocą internetu. To ostatnie wyjście bywa naprawdę dogodne dla podatnika.

rozliczanie PIT

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Poślij deklarację internetem, to nie jest trudne

Od jakiegoś czasu istnieje możliwość, by rozliczać pit przez internet 2014 rok nie okazuje się tu wyjątkiem. Wprost przeciwnie, coraz więcej podatników zauważa korzyści czerpane z takiego sposobu. Rozliczenie deklaracji pit w samym urzędzie nierzadko wiąże się z długim staniem w ogonku oraz zburzeniem porządku całego dnia. Osoby, które pracują w innej miejscowości, niż mieści się ich Urząd Skarbowy, często musiały brać wolny dzień, aby zdążyć złożyć dokumenty w porze urzędowania urzędu.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to przeczytaj jeszcze ten świetny artykuł (https://www.pitprojekt.pl/). Przekonaj się, to także będzie dla Ciebie warte zainteresowania.

W tym momencie kłopot ten traci na znaczeniu, bo każda osoba, która ma dostęp do internetu, ma możliwość posłać swoją deklarację drogą elektroniczną.

rozliczenie PIT

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zapominaj o szansie przekazania 1% podatku

Kolejną kwestią, o której należy pamiętać, jest 1% podatku, jaki można przekazać na dowolną organizację pożytku publicznego. 1 procent na opp nic podatnika nie kosztuje, po prostu może on decydować tą malutką częścią swego podatku. Wiele organizacji i fundacji wymaga wsparcia finansowego, by móc wciąż działać i pomagać, zatem nie powinno się zostawiać tych pieniędzy skarbówce. Oddanie 1% okazuje się nieskomplikowane, bo starczy w wyznaczoną tabelkę wpisać numer KRS wybranej organizacji oraz wartość. By wiedzieć więcej zerknij na stronę .

Pamiętaj o punktualnym złożeniu dokumentów

W przypadku składania deklaracji podatkowej niezwykle istotna jest terminowość. Na witrynie Ministerstwa Finansów można znaleźć dokładną rozpiskę, do kiedy powinno się złożyć deklarację. Większość podatników powinna rozliczyć się do 30 kwietnia 2015 roku, więc nie należy czekać do końca oraz stać w długich kolejkach. Deklarację można posłać już teraz za pomocą internetu albo złożyć w wyznaczonej jednostce skarbowej, do której się należy.