Rozliczenie deklaracji podatkowej za ubiegły rok on-line

Wszystkie osoby, które osiągnęły określony dochód muszą powiadomić o tym Urząd Skarbowy. Złożenie rozliczenia jest konieczne. Dzięki innowacjom, jakie daje nam dziś technologia można złożyć deklarację podatkową nie ruszając się z domu.

Laptop na stoliku

Autor: Håkan Dahlström
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy mieć jedynie komputer i Internet. Część osób musi przedłożyć pit 28 (pit 28 na Pitax), który składają Ci, którzy, jak napisano na stronie Urzędu Skarbowego: „zdecydowali się na rozliczenie na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.” Co istotne zeznanie to, trzeba złożyć wcześniej niż deklaracje podatkowe, bo do 2 lutego. Poszczególne druki PIT-ów, jak też przykładowe ich uzupełnienia, również znajdziemy w Internecie. Na stronie, na której możemy wypełnić pit (polecamy pity 2020 online) trzeba przeczytać instrukcję, która pomoże nam krok po kroku wypełnić konkretną e-deklarację. Wiadomo, że znajdą się osoby, które korzystają z pomocy przy wypełnianiu PIT-u, bo mają pewne obawy, że popełnią błąd. Jednak jest opcja dokonania korekty do naszego zeznania, dlatego nie trzeba się, aż tak bardzo denerwować. Jak coś będzie nie w porządku, lub gdy później otrzymamy jakieś dodatkowe rzeczy, które powinniśmy zapisać w PIC-ie to będziemy mogli złożyć korektę w Skarbówce.

Rozliczenie roczne z Urzędem Skarbowym

Pisanie na laptopie

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystkie osoby, które miały okazję załatwiać coś z urzędem Skarbowym dobrze wiedzą, że rozliczenie za rok poprzedni składamy w roku kolejnym. Oznacza to tyle, że pit 2015 (rozliczenie pit za 2015 rok) musimy złożyć do konkretnej daty w roku 2015. Ludzie, którzy mają określone dochody są zobowiązane złożyć deklaracje podatkową.

Skoro czytasz ten artykuł, oznacza to, że zainteresowało Cię omawiane zagadnienie. Jeżeli tak, to podobne wątki posiadają nie mniej atrakcyjne dane.

Skarbówka nakłada kary na osoby, które za późno przekazują własne rozliczenie.

Dlatego tak wiele osób decyduje się na elektroniczną drogę rozliczenia ze Skarbówką. To bardzo dobre rozwiązanie, bo oszczędzamy dzięki temu czas i możemy w każdym momencie to zeznanie wypełnić. Oczywiście nie wszyscy są w stanie sami ogarnąć wypełnienie deklaracji podatkowej, z tego też powodu większość ludzi zajmujących się księgowością ma ręce pełne pracy. Ale, jeżeli nie prowadzimy żadnej organizacji i nie mamy ogromnych dochodów, to na sto procent damy radę sami wypełnić pit, musimy jedynie porządnie przejrzeć instrukcję i patrzeć, co dokładnie mamy zapisać w każdym polu.