Pierwsze gry komputerowe były bardzo proste, ale wynikało to z dużych ograniczeń sprzętowych

Komputery od wielu lat obecne są w naszym otoczeniu, obecnie w zdecydowanej większości domów, mieszkań i firm można zobaczyć czy to większy stacjonarny komputer PC, czy też lekki, niewielki laptop. Sporo osób używa komputerów do pracy zawodowej, lecz równie dużo, jeśli nie więcej na komputerowym sprzęcie lubi sobie raz na jakiś czas pograć. Pierwsze komputerowe gry były bardzo proste, ale to wszystko wynikało z dużego ograniczenia sprzętowego.

gry

Autor: Airwolfhound – Over 1 million views, thanks 🙂
Źródło: http://www.flickr.com
Pamięci było bardzo mało, układy procesorów szybkie nie były, jak na obecne warunki, a o monitorze kolorowym mało kto słyszał. Lecz pomimo tego że sprzęt był taki a nie inny, to i tak w owym czasie powstało wiele nieśmiertelnych tytułów, jakich największą cechą była grywalność i prostota. Jak wiedzą chyba wszyscy, minione kilka lat to ogromny wzrost komputerowej technologii. Sprzęt ogromnie przyspieszył, układy pamięci bardzo potaniały i wszystko to stało się przyczyną ogromnego zainteresowania komputerami. Wraz ze zmianami sprzętu zmieniały się gry pc, powiedzieć wręcz można, że to gracze w dużej mierze napędzili rozwój sprzętu komputerowego.

Chyba każdy, kto ma komputer co jakiś czas lubi sobie pograć w jakąś grę.

komputer

Autor: Victor van Werkhooven
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze niedawno bardzo popularne były gry przygodowe, w których gracz wybranym bohaterem musiał przeżywać wiele przygód, rozwiązywał wiele zagadek i powinien zdobywać doświadczenie. Były one sprzedawane w pudełkowych wersjach i przeważnie grać w nie można było tylko samemu. Rozpowszechnienie sieci internetowej odmieniło również rynek komputerowych gier.

Oczywiście gry na komputery osobiste czy też gry playstation 3 () w dalszym ciągu są chętnie wybierane przez graczy i cieszą się niesłabnącą popularnością, lecz coraz większa ilość graczy sięgać zaczyna po gry w sieci internetowej. Dość często są one za darmo, choć i tak żeby coś można było w nich osiągnąć, to trzeba zakupić sporo broni i innego wyposażenia, a poza tym zagrać w nie można z innymi graczami. Szczególnie dużą popularność w ostatnim czasie zdobywają gry minecraft – , można wręcz powiedzieć o tym że ta gra stała się fenomenem internetu.

Nie obawiaj się, nasze linki są niesamowicie interesujące i, co najważniejsze, są w każdym przypadku aktualne oraz użyteczne. Jeśli poszukujesz jakichś wiadomości, to na nasze strony.