W obecnych czasach, kiedy często szaleją kryzysy, każda duża firma potrzebuje świetnego Dyrektora ds. finansów

Dawniej spółki za fundament swojego kompetentnego działania uważały profesjonalną księgową. Jednakże, dzisiaj nie jest już to aktualne.

W dobie XXI wieku, kiedy wszystko dzieje się szybko, a firmy są międzynarodowe potrzebni są wykwalifikowani CFO.
deklaracje

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Kim w ogóle jest CFO – może spytać człowiek, który nie jest obeznany z angielskimi nazwami oraz stanowiskami istniejącymi w dużych przedsiębiorstwach. A CFO to po prostu Chief Financial Officer czyli Dyrektor Finansowy. Stanowisko to oznacza o wiele więcej aniżeli tylko stanie na straży finansów firmy. Chodzi również o nakreślanie planów rozwojowych i rokowanie przyszłych zagrożeń. Aby sprawdzić się na tego typu stanowisku potrzebne jest duże doświadczenie, dlatego w państwach Europy Zachodniej CFO to zazwyczaj osoby po 50-tym roku życia. W państwach rozwijających się, takich jak Polska, bywają to osoby dużo młodsze, ponieważ sytuacja w kraju zmienia się diametralnie i za tą zmianą trzeba nadążyć.https://www.eena.pl/praca-holandia-magazyny.html eena.plNawet więcej – trzeba ją ubiegnąć. Należy być prekursorem. Zatem czym się zajmuje Chief Financial Officer? Zajmuje się nakreślaniem budżetu oraz wewnętrznymi audytami. Do jego zadań należy również utrzymywanie kontaktów z innymi firmami.

Dlatego CFO dużo podróżuje po Europie oraz świecie – musi zatem perfekcyjnie znać język angielski. Na tak poważnym stanowisku ponosi się odpowiedzialność za przyszłość firmy oraz przyszłość pracowników. Z tego powodu powinien poszukiwać różnych rozwiązań, które pomogłyby w rozwoju firmy.