Masa firm w dzisiejszych czasach zatrudnia młode oraz uśmiechnięte osoby na ważne stanowiska – dla przykładu na recepcji

Ze względu na to, że w naszym kraju znajdują się siedziby wielu międzynarodowych firm, gdzie szefowie często są obcokrajowcami, to nazwy stanowisk również w znacznej mierze zmieniły się na angielskojęzyczne.

kurs walutowy

Autor: Jon Åslund
Źródło: http://www.flickr.com
W wielkich firmach teraz zatrudnia się ogromną liczbę ludzi młodych i kreatywnych. Są zdolni i pragną zmieniać świat. Mają masę energii oraz idei. Nawet takie stanowisko jak office manager w dzisiejszych czasach wymaga dużej wiedzy i dbania o wiele rzeczy jednocześnie. Osoba zatrudniona na wyżej wspomnianym stanowisku powinna dobrze znać język angielski, a niekiedy nawet i niemiecki. Jest przecież pierwszą osobą w korporacji, z którą zetknie się klient albo kontrahent. Powinna być zatem jej wizytówką. Zawsze uśmiechnięta i elegancko ubrana, ale również (więcej w temacie) świetnie wykształcona i zdyscyplinowana. Do obowiązków osoby pracującej na tym stanowisku należy przyjmowanie kurierów oraz realizacja różnych administracyjnych zadań. Będzie odpowiadać za organizowanie oraz koordynowanie spotkań z klientami. Prowadzenie biura również będzie poniekąd na jej głowie. Trzeba będzie wykazać się niezwykłą pamięcią do nazwisk pracowników i móc powiedzieć, kto w jakim pokoju pracuje. Będzie też łącznikiem między różnymi działami i dyrektorem firmy.

Prócz znajomości języków obcych office manager musi również umieć obsługiwać różne programy komputerowe (dla przykładu Word oraz Excel). Dokładność oraz sumienność są bardzo potrzebne w takiej pracy.