W dzisiejszych czasach niemal każda młoda para chce zaciągnąć pożyczkę, żeby móc kupić swe upragnione mieszkanie

Obecnie na rynku sprzedaży mieszkań możemy zauważyć spory ruch. Buduje się sporo nowych bloków. Jednak jeżeli małżonkowie pragną nabyć nieruchomość, to są zmuszeni wziąć kredyt.

recepcja

Autor: Ghelamco
Źródło: Ghelamco

W Polsce mieszkania są niestety bardzo drogie. Wiąże się to z koniecznością zaciągnięcia pożyczki na wiele lat, gdyż dość rzadko młodzi mają aż tyle pieniędzy, aby kupić nieruchomość za gotówkę. Bank jednak wymaga dziś dość znacznego wkładu własnego. Oznacza to, że małżonkowie i tak powinni już na starcie mieć znaczna ilość gotówki. Znaczny procent par martwi się, jak zebrać potrzebną gotówkę, kiedy dopiero co wkroczyli w dorosłe życie i nie mają jeszcze żadnych oszczędności. Wtedy wkracza najczęściej rodzina. Rodzice oraz dziadkowie młodych chcą wspólnie pomóc im w uzbieraniu odpowiedniej ilości gotówki. Bank przychylnie patrzy także na wnioski tych osób, które mają pracę na etacie. Wobec tego istotne jest, by znaleźć stałą pracę i nie pracować zbyt długo na umowie zleceniu, która potocznie nazywana jest też śmieciówką. Jeżeli myślimy o zakupi nieruchomości, to warto wybrać się do banku i spotkać się z pracownikiem (zobacz spedytor zarobki) od kredytów hipotecznych. Profesjonalny pracownik (zobacz urlop rodzicielski) z pewnością wytłumaczy nam wszelkie niuanse związane z wzięciem kredytu na wiele lat. Podpowie również jak dostać najkorzystniejsze dla nas warunki.

Bank ma zamiar na nas zarobić – to jasne. Ale nie chce nas dobić ogromnymi ratami, ponieważ chce być pewnym, że oddamy pożyczone pieniądze. Wobec tego trzeba negocjować.