Nie demonizujmy gier na konsole

Doskonale, że tak naprawdę dzieciaki w kraju mają aktualnie aż tak wiele interesujących sposobów spędzania wolnych chwil. Chociaż gry ps2, generalnie spędzanie wolnego czasu przed konsolą lub monitorem komputera niesie za sobą trochę zagrożeń, ale o tym później trochę się wspomni. Na dobry początek powiedzmy tak naprawdę z jakich przyczyn w żadnym przypadku nie należy nadal mocno stereotypowo podchodzić do gierek!

screen z need for speed

Autor: Colin
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo: niektórzy ludzie wychodzą z tego założenia, że gierki mocno szkodzą, w szczególności jeśli w rachubę wchodzi psychika młodego człowieka. Głupie myślenie: w końcu gry nie sprawiają, iż normalny człowiek nagle staje się wariatem – na ten przykład oczernianie producentów gier, próby oskarżania ich, jakoby byli głównymi winowajcami masakr w amerykańskich szkołach jest całkowicie bezsensowne. A zresztą można wymienić dużo rodzajów gier…

Czyli są oczywiście dostępne w sklepach gry akcji PS2, które w wielu przypadkach w istocie nie powinny być użytkowane przez młodocianych graczy, lecz bez paranoi: w końcu wszystko jest dla ludzi, jeśli jest tylko użytkowane ze zdrowym umiarem! Zapamiętajmy, że zwykły gracz, w dosłownie każdym przedziale wiekowym, jest taką osobą, która w zasadzie może dużo się z gier nauczyć, chociażby jęz. obcych!

Są dostępne lingwistyczne najpopularniejsze gry dziecięce PS2, które sprawiają, iż czymś bardzo prostym jest szybkie poznawanie słownictwa. To akurat żadna jakaś tam ściema! Trudno nie dostrzec, że bardzo często nauka jest najszybciej przyswajalna wtedy, gdy najzwyczajniej młody człowiek nie wie, iż w trakcie beztroskiej rozrywki także buduje swoją przyszłość: a język angielski należy umieć!

Należy także doceniać to, że gry samochodowe czy bijatyki PS2 są w stanie spowodować, iż dziecko wreszcie zażyje relaksu.

Absorbuje Cię kwestia poruszana w tym wpisie? Zobacz poza tym również inne podobne posty – po prostu wejdź tutaj bufety śniadaniowe w gdańsku.

Dzieciństwo zasadniczo powinno być możliwie jak najbardziej beztroskie, a w szczególności w XXI wieku stres dziecięcy nie jest rzadko dostrzegalnym zjawiskiem. Zauważajmy minusy gierek, lecz nie demonizujmy ich zbytnio, to nie ma sensu.