W dzisiejszych czasach cały biznes żyje w sieci – należy się powoli do tego przygotować i zaakceptować

Laptopy doprawdy uproszczają życie. Możemy się o tym przekonać bardzo często. I nie chodzi tylko o to, że z ich pomocą wszystko bywa prędko załatwiane.

recepcja

Autor: Ghelamco
Źródło: Ghelamco
Prawda, jest to jeden z istotniejszych plusów, ale nie jedyny.
Jeżeli spróbujemy wyobrazić sobie jak wyglądało prowadzenie spółki przed wprowadzeniem komputerów, to aż robi się słabo. Strach pomyśleć, że wszystko ludzie musieli załatwiać przy pomocy zwykłej poczty czy telegramów. Wszystko trwało kilka razy dłużej niż dzisiaj i wymagało dużych nakładów energii. Ludzie byli zasypywani dużą liczbą listów i wszystko trzeba było robić ręcznie. Dziś cały swój biznes mamy możliwość obsługiwać z jednego niewielkiego laptopa w każdym miejscu na ziemi.
Elektroniczny obieg faktur wydaje się być jednym z tych aspektów, który bardzo pomaga w niejednej firmie.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jest nam miło. Pewnie zapragniesz również przejrzeć nowe zajmujące treści? Musisz jedynie najechać na łącze do źródła (https://www.interwiedza.pl/) i gotowe.

Z jego pomocą mamy wszystkie rachunki w jednym folderze. Możemy wyszukiwać konkretny dokument według kilku wytycznych – po adresie firmy, kwocie lub produkcie. Każdej fakturze możemy nadać także status, na przykład: uregulowana albo zawieszona. Co istotne, elektroniczny obieg faktur możemy połączyć z systemem, na którym działają firmowi nasi handlowcy – choćby z ERP albo SAP. Bez kłopotu jesteśmy też w stanie prowadzić pewną identyfikację przebiegu zamówienia.

Kontrola tego, kto odpowiada za jakiś błąd, nie będzie już żadnym problemem, ponieważ program ( workflow faktur ) zapisuje historię postępowania oraz wszystkich zmian. Trzeba zainwestować zatem w dobry system.