Jak efektywnie zarejestrować znak towarowy – kilka przydatnych wskazówek dla przedsiębiorców

Prowadzenie firmy to zdecydowanie nie tylko świetne rozwiązanie, ale także potrzeba zajęcia się pewnymi ważnymi zadaniami. Na przykład wprowadzając swoją własną markę trzeba ją uchronić przed kradzieżą intelektualną , jak również podróbkami – wtedy przydatna jest przynajmniej podstawowa znajomość prawa towarowego.

dokumenty patentowe

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście teraz w Polsce rejestracja znaku towarowego przebiega o wiele szybciej, niż dawniej – może potrwać nawet w trakcie tego samego roku. Choć pozornie wydaje się to dużo, dla Urzędu Patentowego nie jest to sprawą którą się rozwiązuje błyskawicznie – żeby zastrzec znak towarowy, odpowiedni specjaliści powinni sprawdzić, czy dany znak (na przykład logo) nie występuje w innej firmie, czy nie narusza dóbr innych podmiotów, czy nie odznacza się nadmiernie dużą uniwersalnością , a także czy nie stanowi nieuczciwej konkurencji. Na pewno należy pamiętać jednak, że najczęściej rejestracja znaku towarowego nie jest sprawą bardzo ciężką – należy się do niej po prostu odpowiednio przygotować.

Współcześnie dla wielu biznesmenów wielkim ułatwieniem jest to, iż rejestracja znaku towarowego może zostać przeprowadzona przez sieć www – pozwala to oszczędzić sporo czasu oraz papieru – czytaj: zarejestrowanie znaku towarowego.

Nie czekaj! Jeśli podobają nasze notki, to doczytaj również kolejne i zajmujące posty. Trzeba wejść w ten link.

By tak zrobić, należy użyć odpowiedniego formatu wymaganego przez Urząd Patentowy , a także zastosować tzw. bezpieczny podpis elektroniczny. W przeciągu kilku miesięcy można także wprowadzać dodatkowe uzupełnienia. Co więcej, wstępne zgłoszenie może zostać zrobione telefaksem , a także przez rzecznika patentowego. Niewątpliwie sporo kancelarii patentowych posiada wybitnych profesjonalistów, którzy zawsze są dostępni dla swoich klientów – w razie jakichkolwiek wątpliwości najpewniej zapytać ich wprost, ponieważ mogą udzielić wielu praktycznych wskazówek.

Zobacz informacje i odkryj serwis, który na pewno Cię zafascynuje. Nie czekaj dłużej! Zrób to już teraz! Na pewno nie pożałujesz.

Warto również zdobyć przynajmniej podstawową wiedzę dotyczącą prawa patentowego. Zastrzegając znak towarowy należy nie tylko zdefiniować jego całokształt, lecz również zdefiniować towary mu podlegające – zapobiega to na przykład sytuacji, w której dwa przedsiębiorstwa zajmujące się zupełnie inną działalnością popadają w konflikt z powodu podobnego znaku.

firma

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Znak towarowy miewa bardzo przeróżne formy – od nazwy aż po logo. Możliwości jest nieprzeciętnie sporo i dlatego też na pewno dobrze jest z nich skorzystać, żeby szybko po zarejestrowaniu znaku zacząć znakomitą kampanię reklamową, jaka wpłynie na zapotrzebowanie na dane towary bądź usługę (tutaj). Aby poznać więcej, na pewno należy posłużyć się informacjami dostępnymi w internecie – można nie tylko poznać dużo pożytecznych rzeczy na temat prawa patentowego, ale też zorientować się w wymaganych dokumentach oraz cenie, jakiej wymaga rejestracja znaku towarowego.