Usługi biur księgowych – co obejmują?

Prowadzenie księgowości nie jest łatwym zadaniem, szczególnie dla osób, które nie miały nigdy styczności z tego rodzaju zagadnieniami. Osoby zakładające pierwszą firmę, obawiają się prowadzenia różnorakich rozliczeń oraz kontaktów z Urzędem Skarbowym czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W takim wypadku najlepiej skorzystać z usług biura księgowego.

finanse
Aby właściwie wybrać tego typu usługi, dobrze przed zdecydowaniem się na konkretne biuro sprawdzić rekomendacje, wpisując na przykład w wyszukiwarkę: księgowość Wrocław lub biuro rachunkowe Wrocław. W podany sposób odszukamy opinie byłych oraz aktualnych klientów i poznamy ich zdanie na temat kompetencji biura. Obszar usług księgowych dotyczy każdej firmy i polega w głównej mierze na klarownym przedstawieniu wszelkich operacji finansowych i ich klasyfikacji w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

Wysoki poziom usług, potwierdzają m.in. certyfikaty Ministra Finansów.

Masz chęć zobaczyć inne podobne przydatne sugestie? Jeśli tak, to zobacz tutaj porównywanie kont bankowych, a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

Jeśli interesuje nas księgowość Wrocław z pewnością oferuje certyfikowane biura, dzięki czemu możemy być pewni o bezpieczeństwo naszej działalności. Wyszukując np. “biuro rachunkowe Wrocław”, możemy znaleźć takie biuro, które gwarantuje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i w przypadku wystąpienia nieprawidłowości zapewni swoim klientom

finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

możliwość uzyskania odszkodowania. Coraz częściej usługi biur rachunkowych obejmują także zadania związane z pozyskiwaniem różnego rodzaju dotacji, pochodzących publicznych środków, na cele rozwoju firmy.

Dotacje te obejmują również środki pochodzące z funduszy UE, przewidziane na rozwój lub wzbogacenie działalności określonego sektora. Biura rachunkowe zajmują się też zagadnieniami związanymi z wypełnianiem różnych niezbędnych formularzy, pośrednictwem w załatwianiu spraw w Urzędach Skarbowych i ZUS-ie, sporządzeniem deklaracji, sprawozdań,raportów, rozliczeń, ewidencji, a ponadto prowadzeniem usług doradczych oraz konsultacji. Możliwa jest też w zakresie tej współpracy, pełna obsługa kadrowa i płacowa, obejmująca wszelkie działania związane z zatrudnianiem, wynagrodzeniami, wszelkimi koniecznymi działaniami dokumentacyjnymi, aż po zwolnienie (zobacz zwolnienie z zus przychód netto czy brutto) i przygotowanie świadectwa pracy.