Jakiego rodzaju kwalifikacje musi mieć kandydat na stanowisko kierownika ds. logistyki?

Czy wiesz, że do niedługiego czasu ani jedna szkoła wyższa nie posiadała specjalnego wydziału, jaki zdołałby kształcić fachowców ds. logistyki? Na tym stanowisku zatrudniano zatem osoby o w najwyższym stopniu zbliżonych kwalifikacjach oraz stosownym doświadczeniu.

Transport i logistyka

Autor: Luke Lawreszuk
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby, jakie nie miały kierunkowego wykształcenia, musiały mieć m.in. doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy, w działaniu księgowości oraz były zatrudniane na stanowisku o nazwie logistics manager. Aktualnie wiele uczelni ekonomicznych oferuje studia podyplomowe z zakresu logistyki. Taki menedżer jest zatrudniany w różnego typu korporacjach z branży spedycyjnej, FMCG bądź na przykład transportowej. Do jego zadań należy nadzorowanie nad pionami koordynacji działań. Posiada to monumentalne znaczenie w firmach światowych, w jakich konieczna jest koordynacja szeroko rozumianych przedsięwzięć.
Obecnie absolwenci tego typu wydziałów bez żadnego problemu znajdą posadę u tak zwanych operatorów logistycznych, jacy zgłaszają zapotrzebowanie na pracowników z popartym dyplomami wykształceniem w kierunku przewozu czy zarządzania projektami. U nich to właśnie wymienieni kandydaci poznają najnowocześniejsze systemy organizacją siatki transportu.

Ciekawi Cię zamieszczony w tym portalu artykuł? Kliknij więc poza tym ten link i zobacz więcej info pit 11 na opisywany temat!

Tam także nowi członkowie personelu dostaną szansę uzyskania wprawy we wdrażaniu oraz nadzorowaniu różnych zamysłów logistycznych (od strony jakościowej jak i kosztowej).

W zakres zadań takiego specjalisty wchodzi m.in. wdrażanie i sterowanie operacjami logistycznymi na terenie Polski oraz Starego Kontynentu.