W życiu stawiamy sobie dużo wymagań i pragniemy je realizować

Nierzadko rządzi nami rywalizacja i to w zasadzie o wszystko – o ładniejszy dom,o nowocześniejszy samochód, o bardziej kosztowne meble? Skąd się to bierze – nie wiadomo, ale wciąga faktycznie dużą grupę ludzi.
Może nie chcemy czuć się gorsi, biedniejsi, więc staramy się nie wykluczać z tej rywalizacji i dążymy do tego, by mieć to co inni.

Pracujemy bardzo dużo, ale wynagrodzenie nie za każdym razem wystarcza na nasze niemałe wymagania. Co w takim wypadku postanawiamy? Cóż – bardzo często jedynym sposobem jest pożyczka. Regulujemy jedną, a za chwilę rozmyślamy o następnej, bo planujemy wymianę albo mebli mieszkania, albo sprzętu, bo okazuje się, że nasz jest już bardzo nienowoczesny.

Zaintrygowała Cię ta informacja? Jeżeli masz chęć zobaczyć więcej, sprawdź na stronie pozostałe artykuły, one również są na opisywany temat.

Może robimy to z zazdrości, może po to, aby nie czuć się wśród znajomych gorszymi? Tylko z jakiej przyczyny w takich momentach nie myślimy o tym, iż każda jedna następna pożyczka to jeszcze dłuższy czas spłaty. Czy powinno się poddawać się takim zachciankom? No cóż, jeżeli nas stać to nie ma problemu, jeśli tylko to powinno nam poprawić samopoczucie.

Czy masz trudność z odnalezieniem ciekawych informacji na opisywany wątek? Jeżeli tak, to nie przejmuj się, tylko prześledź treść (http://www.logintrade.pl/edukacja/szkolenia-e-procurement), a z pewnością się nie rozczarujesz.

Nieduża pożyczka na zakup sprzętu lub nowych mebli nikogo nie położy finansowo, bardziej trzeba było by się zastanowić nad tym, po co nam konkurowanie z innymi? Czy ludzie bywają aż tak zazdrośni? Może i rzeczywiście najistotniejsze jest posiadać, a nie być?

reklama zewnętrzna

Autor: Prank Sky Media
Źródło: http://www.flickr.com
firma

Autor: ZSPNrdwa Krosno
Źródło: http://www.flickr.com

pożyczka

Autor: Robert Ashworth
Źródło: http://www.flickr.com
To jasne, trzeba mieć w życiu marzenia i dążyć do ich spełnienia.

Lecz czy to wszystko ma być tylko po to, by się przed kimś poszczycić własnymi osiągnięciami i to najczęściej finansowymi? Przecież realizacja celów powinna być tylko dla nas satysfakcją, a nie dla innych.