Jakie są różnice pomiędzy kredytami dostępnymi w banku a prostymi pożyczkami oferowanym w internecie

Wiele osób w pewnym momencie może stanąć przed potrzebą pożyczenia pieniędzy. Zrobić to można na kilka sposobów, na przykład niektórzy uważają, że dobrze się w takiej sytuacji będzie sprawdzać rodzina i to do niej właśnie idą w przypadku kłopotów. Inni z kolei trzymają się z różnych przyczyn dalej od bliskich, i dużo bardziej wolą pożyczyć pieniądze od kogoś obcego, jeżeli nawet wiązało się to będzie z jakimiś kosztami.

finanse

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku finansowym wiążącym się z kredytami oraz pożyczkami (zobacz pożyczka pod nieruchomość) działają głównie banki, lecz coraz dużą rolę zaczynają mieć również firmy które się zajmują tak zwanymi szybkimi pożyczkami. Obie te opcje mają jakieś wady i zalety, a same pożyczki mogą się różnić czasem decyzji i kosztami, jakie trzeba będzie ponieść. Jeśli mówimy o kosztach, to zdecydowanie lepiej pod tym względem będą wypadać banki, w nich oprocentowanie nie jest na wysokim poziomie, a oprócz tego można wziąć kredyt na nieco dłuższy okres czasu.http://kancelaria-cpr.pl/2017/10/26/karmienie-piersia-miejscach-publicznych-a-prawo/ (kancelaria-cpr.pl/2017/10/26/karmienie-piersia-miejscach-publicznych-a-prawo/)W przypadku niskich kwot niektóre z nich zaczynają stosować uproszczone procedury, dzięki czemu takie bankowe pożyczki na dowód są stosunkowo szybkie i proste do otrzymania.

Lecz pójście do banku wiąże się z koniecznością pełnego udokumentowania swoich dochodów, a oprócz tego dobrej historii w BIK. Niestety wielu ludzi nie spełnia tych kryteriów, a potrzebują oni pieniędzy, i to tego typu osoby

finanse

są najczęściej klientami firm oferujących szybkie kredyty. W takich przypadkach liczyć się należy z większymi wydatkami, ale za to formalności przebiegają bardzo sprawnie i szybko.

W niejednym przypadku taka pożyczka chwilówka szczecin może być otrzymana nawet w ciągu kilku godzin, co w przypadku banków jest raczej niemożliwe. W dużej części firm pożyczkowych da się wszystko pozałatwiać przez telefon i internet, wystarczy przesłać skan dokumentu tożsamości i wypełnić wniosek. Sprawdzenie dokumentów które się złożyło odbywa się sprawnie i szybko, i jeśli nie będzie żadnych wątpliwości, to stosunkowo szybko potrzebne pieniądze mogą być przelane na konto wnioskującej osoby.