W jaki sposób projektuje się tajemniczego klienta?

Coraz więcej przedsiębiorstw w Polsce chce przeprowadzić w swoich placówkach badanie mystery shopper. W tym celu zatrudnia się agencję badawczą, która z kolei zatrudnia do tego dodatkowo przeszkolonych pracowników.

Jakkolwiek zgadujecie na czym polega tego typu badanie.

Chcemy Cię nakłonić do przeczytania naszego nowego artykułu. Po prostu naciśnij ten link i oglądaj bez limitu to, co rzetelne.

Otóż sprawdza się standardy obsługi klienta na terenie konkretnego placówki. Naturalnie przygotowanie tajemniczego klienta wymaga czasu i trochę kosztuje. Jednak przedsiębiorcy przeważnie chwalą sobie wyniki. Duże banki zamawiają takie usługi cyklicznie, aby mieć na bieżąco pod kontrolą swoich przedstawicieli, a także utrzymywać na zadowalającym poziomie jakość swoich usług. W jaki sposób się to odbywa? (Polecamy praca malarz konstrukcji stalowych) W pierwszej kolejności na spotkaniu z klientem sprawdza się jakiego rodzaju schematy sprzedaży są stosowane w firmie, a także założenia obejmujące wygląd sklepu, tj.rozkładu produktów , a także opisu typowego klienta. Dalej projektuje się specjalistyczny formularz,
zawierający odpowiednią ilość pytań.

tapicerowany zagłówek łózka

Autor: http://www.homespothq.com
Źródło: http://www.flickr.com

Z reguły są to pytania zamknięte, żeby badacz mógł szybko dokonać oceny placówki, jednak pytania otwarte są także istotne. W nich bowiem audytor może zawrzeć swoje uwagi, które stanowią bardzo bogaty materiał badawczy.

Kiedy mamy już gotowy kwestionariusz wskazane jest, żeby wybrać osoby, które wykonają część badania w terenie. Kandydat na tajemniczego klienta powinien być z natury baczny, posiadać nieco zdolności aktorskich.Oprócz tego poszukuje się kandydatów, którzy uczciwie wykonają swoją pracę . Zdarzały się bowiem kłopotliwe sytuacje, gdy ktoś wcale nie skontrolował danego placówki, a kwestionariusz wypełnił.
Agencja badawcza, która zatrudnia audytorów, musi ich wcześniej skutecznie wyszkolić.Tego typukurs nie trwa długo i nie drogie.

Czy po przestudiowaniu publikowanego artykułu masz chęć dowiedzieć się jeszcze więcej na omawiane zagadnienie? Jeżeli tak, to prześledź tekst (http://www.inoffice.pl/kariera/), gdyż odnajdziesz tam nowe dane.

(Ogłoszenie oferty pracy chorzów)
Zwieńczeniem pracy badawczej jest raport. Znajdziemy w nim część analityczną oraz zalecenia dla klienta. Nierzadko firmy dowiadują się, że ich technika sprzedaży jest nie odnosi skutku, a ich pracownicy nie wykonują prawidłowo swojej pracy, zaniżając w tym samym wyniki sprzedaży.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

Ponieważ ostatnio jest to dosyć interesująca praca, szczególnie w środowisku studentów, nawet w mniejszych powiatach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszystkie osoby zainteresowane, tego typu ogłoszeniami, powinny mieć świadomość, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: oferty pracy tarnów nie wystarczy. Nierzadko w topowych serwisach z ogłoszeniami nie znajdziemy ofert. Trzeba wówczas wejść na adresy funkcjonujących w naszym mieście firm badawczych i wysyłać CV prosto na ich e-mail.