Czy każdy z nas jest w stanie spróbować grać na giełdzie? Ależ oczywiście, musimy jednakże znać konkretne podstawy

Każdy z nas, jak ma jakieś oszczędności na koncie może spróbować się na giełdzie. Jak jednakże zrobić pierwsze kroki i mieć określone szanse na końcowy sukces? O jakich kwestiach powinniśmy pamiętać?

Na początek należy wybrać biuro maklerskie i stworzyć tam rachunek inwestycyjny. Dzięki temu możemy dokonywać kupna i sprzedaży akcji, przykładowo akcje pge. Można tego dokonywa w oddziale wybranego biura, ale także przez sieć. Ta druga opcja, chociaż z pewnością bardziej komfortowa, zajmuje jednakże większą ilość czasu. Należy bowiem oczekiwać na odesłanie kompletu dokumentów i uwierzytelnienie umowy. Aby otworzyć rachunek klient potrzebuje jedynie numeru dowodu osobistego oraz numeru NIP.

finanse

Autor: Kat R
Źródło: http://www.flickr.com

Przed podjęciem decyzji o korzystaniu z usług danego biura maklerskiego, trzeba bardzo uważnie sprawdzić ofertę brokerów, którzy działają na rynku.

Czy poszukujesz na tej stronie czegoś wyjątkowo ciekawego? Namawiamy więc do następnego wpisu. Musisz tylko kliknąć w ten link.

Istotna jest nie tylko kwestia wysokości opłat za prowadzenie rachunku i dodatkową opłatę za zleconą transakcję, ale również udostępnianie klientom narzędzia, analizy oraz rekomendacje. W dalszej kolejności należy odszukać giełdowego pewniaka – dbaj o swoje finanse. Wybierając dane akcje, w jakie pragniemy zainwestować najkorzystniej przyjrzeć się lepiej tajnikom analizy technicznej i fundamentalnej. Jedna, oraz druga technika ma jedyny cel, ażeby poznać przyszłe ceny akcji i określić najlepszy moment zakupu albo sprzedaży papierów. Mają one jednakże różne stosowanie jakie jest zależne od zaakceptowanej strategii inwestycyjnej. Techniczna analiza, która bazuje na danych historycznych zmian cen akcji spółki, najbardziej właściwa jest dla graczy którzy planują inwestycje w niedługim horyzoncie czasowym.

Kiedy zgłębisz prezentowany artykuł, to także zaciekawi Cię pomocna witryna (www.foliograf.pl/billboardy/), która ma podobne dane na to zagadnienie, zatem kliknij tutaj.

Analiza fundamentalna, jaka prognozuje wartość akcji w oparciu o wskaźniki makroekonomiczne, pozwala przewidzieć zachowanie akcji na dłużej.

Jak już odnajdziemy atrakcyjną spółkę, np. akcje energa musimy złożyć zlecenie nabycia akcji w biurze maklerskim. Można tego dokonać online, telefonicznie lub osobiście w oddziale biura – sprawdź dodatkowe informacje . Zmawiając zlecenie kupna akcji, należy podać nazwę spółki i liczbę akcji, które chcemy nabyć, termin realizacji zlecenia i cenę, po której mamy w planach dokonać transakcji.