Wkraczanie w dorosły wiek. Czy wiesz, kiedy nadchodzi ta chwila? Czy jesteś na niego przygotowany?

Wielu z nas wie, jak trudno jest rozpocząć niezależne życie. Musimy przekroczyć pewną granicę, oddzielić to, co było, to do czego jesteśmy przyzwyczajeni od przyszłości, czego nie ma opcji, byśmy byli pewni, czegoś z czym możemy nie dać rady. To stresujące i często odkładane na dalszy plan, jakby po prostu mogło poczekać. To oczywiście nic dziwnego, ale raczej też nic dobrego – to, że odsuwamy coś w czasie nie znaczy, że nie trzeba będzie się z tym później zmierzyć. Tak właśnie jest z wejściem w wiek dorosły. Co prawda, ciężko określić, co to za wiek, ale wyczuwamy intuicyjnie, że właśnie nadszedł ten okres.

metafora kredytu

Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami nawet intuicja jest zbędna, bo wydarzenia, które mają miejsce są bardzo znamienne, iż nie da się niczego innego powiedzieć o bieżącym naszym położeniu. Czy to opuszczamy nasz rodzinny dom, by zamieszkać samemu lub z inną osobą, czy wyjeżdżamy za granicę, gdzie będziemy mogli liczyć wyłącznie na siebie, czy może wreszcie, gdy mamy dziecko, a my nagle stajemy się rodzicami. Wiele jest takich momentów, punktów zwrotnych, za którymi czeka inny świat, niekoniecznie świat, na który czekaliśmy, ale z jakim przyjdzie nam stanąć oko w oko, żeby przejść na kolejny poziom naszej życiowej przygody.

oszczędzanie pieniędzy

Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com

Najgorzej jest wtedy, gdy ten naglący termin określa jakieś brutalne wydarzenie, na przykład, śmierć bliskich, wtedy nie mamy przecież czasu na analizę i przemyślenia, prawdziwe, brutalne życie wkracza z całą swoją mocą nie pozostawiając wątpliwości, że tak naprawdę jesteśmy tylko pionkami. Na szczęście dla większości ludzi ten moment przychodzi naturalnie. Taki przykład: poznają się dwie osoby, zakochują się w sobie i zamierzają być razem. Planują założyć rodzinę. To określa ich dorosłe podejście do życia. Oczywiście, od realizacji do wykonania daleka droga, jednak w każdym momencie popełniamy błędy, bo tak naprawdę robimy coś po raz pierwszy.

Ważne, aby uczyć się jak najwięcej na własnych błędach. To w wkraczanie w dorosłość jest także problemem naszych rodziców oraz kraju, w w którym przyszło nam żyć. Rola rodziców jest naturalna – kochają nas i wspierają, abyśmy dali sobie radę, są z nami w trudnych chwilach.

Zainteresował Cię opisywany w tym miejscu temat? Jeżeli tak, to ponadto wejdź na ten odnośnik – więcej przeczytasz w linku.

Co do roli państwa to jest różnie. Najczęściej niełatwo jest otrzymać kredyt, będąc młodym małżeństwem, czy młodym człowiekiem.

Ciekawe wskazówki na temat mieszczą się na . Niemniej takie rozwiązania na pewno ułatwiają start w dorosłość.