Czy opłaca się wykupić polisę ubezpieczeniową na własne mieszkanie?

Coraz częściej podejmujemy decyzję o kupnie własnego mieszkania. Wraz z zakupem pojawia się pytanie, czy dobrze jest swoje nowe mieszkanie ubezpieczyć. Konieczność płacenia składek to nie małe obciążenie dla portfela. Jednak ubezpieczenie to realne bezpieczeństwo.

mieszkanie

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku funkcjonuje obecnie mnóstwo firm, które oferują ubezpieczenia mieszkań. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę „ubezpieczenie mieszkania Gdynia”, by się o tym przekonać. Ilość wyszukanych fraz może naprawdę zdziwić. Nie każda agencja ubezpieczeniowa proponuje takie same warunki. Zanim więc podejmiemy decyzję, z usług której skorzystamy, powinniśmy odwiedzić przynajmniej kilka z nich oraz dokładnie wypytać o ofertę. Czy ubezpieczenie własnego M to rozsądne rozwiązanie?Gdy w wyszukiwarkę wprowadzimy hasło „ubezpieczenie mieszkania Gdynia” – przejdź do serwisu, z miejsca znajdziemy wiele artykułów mówiących o plusach oraz wadach ubezpieczeń mieszkaniowych.

Warto wiedzieć, że od wysokości składki zależy zakres ubezpieczenia. Im większa składka, tym szerszy zakres. Decydując się na ubezpieczenie maszyn rolniczych na mieszkanie, dostajemy zabezpieczenie na wypadek włamania. Jeżeli złodzieje zdemolują okna bądź drzwi, ubezpieczyciel nam to zrekompensuje. Podobnie w sytuacji, gdy z mieszkania znikną cenne przedmioty takie, jak na przykład sprzęt RTV. Wypłata ubezpieczenia nastąpi także w sytuacji, kiedy sufit bądź ściany zaleją nam sąsiedzi.

Firmy ubezpieczeniowe proponują także ubezpieczenie mieszkania od wydarzeń rzadko spotykanych. Zalicza się do nich na przykład powodzie, pożary oraz zerwanie dachu. Osoby, które mieszkają w górach mogą również wykupić ubezpieczenie własnego M od skutków silnych opadów śniegu. Generalnie im większa będzie oferta ubezpieczeniowa, tym oczywiście lepiej. Zanim jednak zdecydujemy się postawić na pełną ochronę, powinniśmy się zastanowić nad tym, czy w przypadku nas jest ona na pewno potrzebna. Ubezpieczenie powinno być dostosowane do osoby, która zamierza z niego skorzystać. Tylko wówczas będzie ono miało prawdziwy sens. Zawsze rozsądnie jest skorzystać z usług agenta ubezpieczeniowego bądź doradcy (profil agenta PZU), który pomoże postawić na opcję dla nas najbardziej optymalną.