Czy winniśmy zastanowić się nad podjęciem nowej pracy?

Zmiana pracy to ciężka decyzja. Zwłaszcza dla osób, które w obecnym miejscu zatrudnienia zatrudnieni są już parę bądź przez dłuższy czas. Bezsprzecznie bardziej otwarte na zmiany są osoby, które właśnie rozpoczynają swoją karierę bądź pracują dopiero parę lat.

Osoby bardziej doświadczone posiadają zwykle sporo zobowiązań, rodzinę na utrzymaniu oraz większy lęk związany z utratą stałego dochodu. Nie trzeba się jednak zanadto obawiać zmiany miejsca zatrudnienia, lecz właściwie się do tego przygotować. Jak?

W głównej mierze trzeba popracować nad swoją atrakcyjnością dla potencjalnych pracodawców. Jeżeli nasze kompetencje i umiejętności nie są nader szerokie, powinniśmy pomyśleć o rozpoczęciu studiów, przejściu jakiegoś kursu bądź odbyciu kilku szkoleń.

Najlepiej stawiać na takie kierunki kształcenia, które uzupełnią nasze obecne kwalifikacje. Postępowanie tego typu pozwoli nam zaproponować nowemu pracodawcy bogatą wiedzę z konkretnej dziedziny.

Nie zwlekaj oraz zobacz w najnowszej ofercie (https://www.kidsclinic.pl/poradnia-dla-doroslych/psychiatra), jak podchodzi do takiego tematu inny autor – jego post również jest bardzo interesujący!

Jeśli martwimy się o trwałość naszego zatrudnienia oraz przyszłość naszego zawodu, możemy pomyśleć o przekwalifikowaniu się. Dzięki temu będziemy się czuli dużo bezpieczniej.

pracownicy na szkoleniu

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

Z jakich jeszcze powodów zmiana pracy (zobacz jak obliczyć pensję netto) może być dobrym działaniem? W głównej mierze z uwagi na sposobność wywalczenia znacznie bardziej atrakcyjnej pensji. Często negocjowanie z aktualnym pracodawcą nie skutkuje podwyżką bądź awansem. Może winniśmy zatem poszukać innego pracodawcy, który będzie mógł zaproponować nam o wiele atrakcyjniejsze warunki pracy, tzw. work life balance jak i pakiet uzupełniających benefitów.

Niestety w Polsce w głoszeniach nie podaje się widełek płacowych, dlatego o jakichkolwiek detalach dowiemy się dopiero w chwili, kiedy uda nam się przejść kompletny proces rekrutacyjny. Nowie miejsce pracy to także nowe możliwości, szansa na rozwój i poznanie ciekawych ludzi. Możliwe też, iż nasz nowy pracodawca będzie bardziej nastawiony na rozwój pracownika i będzie fundował różnego rodzaju kursy i warsztaty, które jeszcze bardziej powiększą posiadane aktualne kompetencje.