Właściwe regulacje prawne w każdej dziedzinie to obowiązek obecnych czasów

Bez konkretnych norm wszelakie stosunki nie miałyby prawa bytu i stawałyby się źródłem wielu konfliktów i to na każdej jednej płaszczyźnie życia.
Czy ktoś z nas wyobraża sobie, aby stosunek pracy nie był regulowany jakimikolwiek przepisami i obowiązkami tak samo dla pracodawcy, jak i dla pracownika.

kotły

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
To wywoływałoby ogólny chaos. W , cywilizowanym świecie tak samo określone przepisami są więc obowiązki pracodawcy (zobacz e biznes) (na tej stronie bez problemu zdobędziesz podpowiedź), jak i też pracownika. Wszelkie spory powstałe z tego stosunku mają swoje odniesienia do przepisów pracy, z tego powodu niebywale łatwo jest określić, kto działa zgodnie z prawem, a kto nie.
Zupełnie tak samo musi pozostawać przecież regulowany chociażby okres wypowiedzenia (na tej stronie szybko uzyskasz podpowiedź). Bez tego każdy pracownik mógłby rozwiązywać umowę o pracę w dogodnym tylko dla siebie terminie i nie bacząc wcale na potrzeby pracodawcy. To powodowałoby wiele wzajemnych pretensji, a przy odpowiednich przepisach po prostu każdy musi się do nich odpowiednio dostosować.To chroni zarówno prawa pracodawcy, jak również zatrudnionego.
To jasne przepisy prawne to nie wyłącznie prawo pracy, lecz także wszelkie transakcje. Regulacja prawna to też Wnt – czyli jeden z wielu z warunków opodatkowania wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów. Przepis ten jest regulowany odpowiednimi artykułami ustawy, z tego powodu transakcje mogą być przeprowadzane zgodnie z obowiązującymi normami.
obowiązki pracodawcy

Autor: Jon Glittenberg
Źródło: http://www.flickr.com
W świecie, gdzie konsumpcja i wszelkie transakcje uzyskały tak wysoki poziom, przepisy prawa okazują się po prostu konieczne.

Więcej na

Oczywiście, wskazane jest je co pewien czas zmieniać, bo sytuacji, które potrzebują określonych norm jest coraz więcej, a nie wszystkie da się wcześniej przewidzieć.