Jak funkcjonuje giełda – podstawowe terminy, które pomogą nam zrozumieć zawiłości giełdowych parkietów

Giełda dla większości Polaków to pojęcie znane z filmów i dzienników informacyjnych bądź też ekonomicznych. Sporo więcej informacji o tym zagadnieniu pojawia się w przypadku sporych kryzysów na rynkach finansowych czy też spektakularnych upadków korporacji czy też banków.

nasdaq

Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com
sprzątanie

Źródło: sxc.hu
Aczkolwiek na co dzień większość z nas nie ma większego pojęcia o tym jak działa giełda i jakie ma znaczenie we współczesnej gospodarce.
Czy znacie może takie pojęcia jak Dax, WIG albo też indeks giełdowy? To wyrażenia, które są ściśle powiązane ze światem giełdy papierów wartościowych . Wielkie centra finansowe, które znajdują się w Nowym Yorku czy też londyńskim City obracają na giełdzie ciężkimi do pojęcia dla przeciętnego zjadacza chleba kwotami. Najprościej rzecz ujmując chodzi o moment, gdy dochodzi do transakcji pomiędzy kupującym a sprzedającym, a tematem transakcji są akcje firm notowanych na giełdzie. Generalnie, kiedy stajemy się posiadaczami akcji jakiejś firmy zostajemy jednocześnie niejako współwłaścicielami jej części. Przedsiębiorstwa postanawiają wejść na giełdę celem pozyskania środków finansowych w zamian oferując swoje udziały.

Co bardzo ciekawe, świat ten stanowi doskonałe źródło informacji na temat stanu rynku kapitałowego jak również i gospodarki nasdaq.www.raczynski-kancelaria.pl/ (http://www.raczynski-kancelaria.pl/)To, co ma miejsce w trakcie sesji może wpływać na realne życie wielu ludzi.

Mieliśmy do czynienia z tym całkiem niedawno choćby na Nasdaq, czyli giełdzie papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej w przypadku kryzysów finansowych oraz krachów wielkich korporacji i banków.