Co wolno powiedzieć na temat zalet i minusów grywania w gry komputerowe?

Gry komputerowe są aktualnie nadzwyczaj częstym i słynnym tematem. Co krok słyszymy o tym, iż na rynku pojawiła się jakaś nowa gra. Mnogość osób regularnie grywa w gry komputerowe, tyczy się to zarówno dzieci, młodzieży jak również osób dorosłych. Na temat gier komputerowych mówi się dziś bardzo dużo, między innymi wielokrotnie poruszaną tematyką są zalety i wady gier komputerowych. Aktualnie możemy wyróżnić osoby, jakie sądzą, że gry komputerowe są wyłącznie szkodliwe i nie mają żadnych zalet. Ale czy tak jest naprawdę? Warto zastanowić się nad tym jakie atuty i minusy naprawdę niesie za sobą granie w gry komputerowe.

kontroler do Xbox-a

Autor: John Morgan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o wartości to nie da się ukryć, iż gry pozwalają na kreowanie wyobraźni i modyfikują nasz umysł. Uczą dodatkowo strategicznego myślenia. Poza tym nie zapominajmy o tym, że istnieje mnóstwo gier logicznych i edukacyjnych, które przykładowo uczą dzieci nowych rzeczy, wspomagają w nauce języka obcego i tak dalej.

Podobał Ci się zaprezentowany post? Jeżeli tak, poczytaj dodatkowe informacje, jakie z inspiracją opisaliśmy w najnowszym artykule (www.magazynauto.pl/meska-strefa/pielegnacja-brody-polecane-sposoby-i-najlepsze-kosmetyki,aid,1610).

W dodatku granie w gry komputerowe jest również wyśmienitą zabawą i może być ogromnie interesującym hobby. Mnogość osób czyta książki, ogląda filmy, jeździ na rowerze, a inni lubią grać w gry i niewątpliwie nie ma nic w tym złego. A właśnie granie i zbieranie różnych akcesoriów i gadżetów do gier może być równie ciekawym zainteresowaniem (tu można zobaczyć przykłady: odkryj więcej w tym odnośniku).

gra konputerowa Diablo II

Autor: Corey Marshall
Źródło: http://www.flickr.com

Granie w gry komputerowe niesie za sobą również kilka wad. W dzisiejszych czasach zdołamy znaleźć sporo niesłychanie brutalnych gier, pełnych przemocy – nie można zaprzeczyć, iż na młode umysły może to mieć negatywny wpływ, szczególnie, jeżeli mówimy o osobach uzależnionych od gier komputerowych. Ogromnie łatwo jest zatracić się pomiędzy iluzją, fikcją a rzeczywistością, więc codzienne granie przed komputerem po kilkanaście godzin niewątpliwie nie jest słuszne. A nie trudno zgubić rachubę czasu, zwłaszcza jeśli grający posiada zaawansowany i dobry sprzęt, który prawie zastępuje mu życie w realu. Wystarczy sprzęt taki jak na przykład takie jak tu – dobry odnośnik.

Osoby, jakie cały swój wolny czas spędzają przed komputerem w wielu przypadkach mają kłopoty z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi, odcinają się od rzeczywistego świata. Dlatego grając w gry komputerowe bardzo istotne jest zachowywanie umiaru, podobnie jak w wielu innych rzeczach. Warto także wybierać wartościowe gry, takie jakie mogą nas czegoś nauczyć i są ciekawe, a nie wyłącznie szerzą przemoc i niechęć do innych osób.