Od kilku lat istnieje w Polsce szansa dla ludzi samotnych i biedniejszych na godne życie

Jak informują analitycy w roku 2030 ponad dwa miliony ludności będzie w wieku osiemdziesięciu lat. Przytoczone prognozy mają się ziścić jeżeli nadal będzie występował w Polsce tak mały przyrost naturalny.

dom

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest to nie jedyne zmartwienie naszych władz. Polski system ubezpieczeń społecznych nie oferuje pewnych gwarancji na przyzwoite życie po przejściu na emeryturę niemal nikomu. Emerytury, jakie już dzisiaj wypłacane są emerytom są zdumiewająco niskie. I nie liczmy, że będzie lepiej (renta dożywotnia – Na przeciw tym zmartwieniom wyszedł sejm. W 2014 roku weszła w życie ustawa dotycząca odwróconego kredytu (zobacz leasing wrocław) hipotecznego. Ustawa umożliwia posiadanie dodatkowych wpływów z tytułu własnej nieruchomości, którą przekazujemy bankom. W zamian ferowana jest renta dożywotnia. Ustawowe przepisy regulują całkowicie nowy mechanizm finansowy, jaki w Europie Zachodniej i w USA cieszy się dużą popularnością szczególnie wśród ludzi starszych. Decydując się na skorzystanie z czegoś takiego, jak odwrócona hipoteka kalkulator (zobacz kalkulator wynagrodzenia) będzie świetnym narzędziem, by szczegółowo przeliczyć bilans zysków i strat (pytaj o odwróconą hipotekę na Trzeba dokładnie zainteresować się szeregiem niebezpieczeństw z tym powiązanych. Najważniejszym dylematem jest wartość nieruchomości. Winna być on obliczona przez uprawnionych ekspertów i nie rodzić żadnych zastrzeżeń. Senior może także poprosić o wycenienie wartości nieruchomości przez eksperta poleconego przez najbliższych lub przyjaciół.
W Polsce jest wiele banków oraz instytucji finansowych oferujących takie usługi finansowe.

Trzeba jednak znaleźć oferenta ze wszech miar godnego polecenia. Wiele pseudo banków i firm para finansowych żeruje na ufności osób w podeszłym wieku, zainteresowanych taką formą dodatkowego zysku i oferuje im złe warunki dożywotniej renty.