Sprawdź jak powstawały gry na PC oraz na xboxa

Ludzie od setek lat wszystko robili, aby dostarczyć sobie zabawy i rozrywki. Pojawienie się sprzętu komputerowego w dużym stopniu to ułatwiło, powiedzieć wręcz można że całkowicie zmieniło rozrywkowy rynek. Gry na starszych komputerach nie były skomplikowane, lecz szybki i dynamiczny wzrost szybkości sprzętu komputerowego sprawił, że również same gry zmieniły się bardzo. W sprzedaży zaczęły się pojawiać coraz wydajniejsze karty graficzne, szybsze kości pamięci i większe dyski, a wraz z tym gry komputerowe z bardzo efektowną i wydajną grafiką.

Biały pad do gier komputerowych

Autor: Leo Hidalgo
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek mobilnej rozrywki bardzo zmieniło również zaprojektowanie typowych sprzętów do grania, to znaczy konsol. W pewnym momencie zostało wymyślone, że zamiast komputera PC, który nadawał się wprawdzie do wszystkiego, ale przez to posiadał sporo ograniczeń, do gier dużo lepiej nadawał się będzie dedykowany sprzęt. Wydajny układ procesora, specjalnie zaprojektowany układ graficzny i możliwość podłączenia do każdego telewizora spowodowały, że konsole uzyskały ogromną popularność wśród grających i utrzymuje się po dziś dzień.

Konsole zaczęły wyrastać na dużych konkurentów zwykłych komputerów, i bardzo szybko zaczęli to dostrzegać także wytwórcy gier. Praktycznie wszystkie pojawiające się tytuły zaczęto wydawać na tradycyjne|komputery, ale jednocześnie w sklepach ukazywały się dokładnie te same gry (cymbergaj wynajem) xbox 360 (wejdź na naszą witrynę – nowe propozycje) i na inne rodzaje konsol. Nie mogło być inaczej, ponieważ konsoli używa bardzo duża liczba graczy i wszelkie opóźnienia w wydaniu któregoś z tytułów mogły spowodować ich duże rozczarowanie.

Gry xbox 360 podczas produkowania wymagają sporych nakładów pracy przy dopasowaniu do parametrów i architektury tego sprzętu, więc zdarzają się jakieś opóźnienia w premierze. Lecz firmy dokładają wszelkich starań, aby nie były one zbyt długie, gdyż najzwyczajniej tracą sporo zysków na tym, że gracze nie mogą kupić ich najnowszego tytułu. Niemało zamieszania w segmencie gry komputerowe wprowadził także internet, obecnie funkcjonuje tysiące internetowych serwisów na których można zagrać w proste gry, takie jak Gra komputerowa traktory, czy też rozbudowane tytuły dostępne na mocnych,, wydajnych serwerach.