W jaki sposób najlepiej ubezpieczyć samochody ciężarowe? Istnieje sporo kryteriów dobrego wyboru ubezpieczyciela, dowiedz się na co zwrócić uwagę

Przewoźnicy są zmuszone zapłacić za zakup oraz rejestrację nabytych ciężarówek, jednak nie są to jedyne wydatki. Mając firmy transportowe czy inną działalność gospodarczą przy użyciu samochodów ciężarowych, właściciele tych firm powinni liczyć z kosztami ich eksploatacji, jak i z ubezpieczeniem tych samochodów.

Ciężarówki

Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli zakład pracy ma pojedyncze sztuki aut, to cena ich ubezpieczenia z pewnością nie nadszarpnie finansów firmy, ale jeżeli jest to firma typowo przewozowa – to ubezpieczenie ciężarówek będzie generowało znaczny wkład finansowy. Na pewno właściciele tych pojazdów będą zmuszeni zakupić obowiązkowe ubezpieczenie OC, a kwota jaką trzeba będzie zapłacić uzależniona jest od wielu składowych: regionu, a także od firm ubezpieczeniowych, których oferta jest dość zróżnicowana. Właściciele pojazdów muszą dokładnie ją prześwietlić – .

Rodzaj ochrony ubezpieczenia OC został ustawowo dobrze zdefiniowany, a więc produkt finalny jaki sprzedają firmy ubezpieczeniowe, jest taki sam, ale kwota do zapłaty jest już różna u wszystkich ubezpieczycieli. Żeby dokonać wyliczeń oraz dobrych porównań kwot jakie trzeba zapłacić za ubezpieczenia OC auta ciężarowego, trzeba przyjąć jakieś kryteria dotyczące samochodu, właściciela jak i regionu, gdzie firma funkcjonuje. Różnice w kosztach ubezpieczenia są spore, tak więc temat finansowanie pojazdy ciężarowe można rozumieć różnie – w zależności od czynników na które są dla nas ważne – .

Samochody ciężarowe

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo istotna jest analiza dostępnych produktów. Jedni ubezpieczyciele wezmą pod uwagę historię przebiegu ubezpieczenia, inni nie – niestety wtedy kwota ubezpieczenia drastycznie wzrasta. Poza tym trzeba wiedzieć, że najczęściej firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę to, czy ciężarówka jest własnością jednej osoby prowadzącej działalność gospodarczą, czy spółki. Jeśli jest to spółka, to kwota ubezpieczenia OC jest wyższa. Ubezpieczenie AC to już zupełnie inna sprawa.

Sprawdź także szczegóły tutaj (https://www.pitprojekt.pl/bazawiedzy/e-deklaracje-a-bezpieczenstwo-wysylki/), na pewno uznasz, że faktycznie warto było się z nimi zapoznać. Nie czekaj zatem i wejdź tutaj!

Jest ono znacznie droższe i bardziej złożone. Dobrze jest zawierać umowy na tego typu ubezpieczenia w pakietach, tak jak ubezpieczenia nieobowiązkowe OCP i OCS. Ze zapisami zawartymi w regulaminie takich ubezpieczeń najlepiej zapoznać się bezpośrednio u agenta ubezpieczeniowego.