Konsole najwyższej generacji

Dla osób zaciekawionych sektorem gier wideo, zakup konsoli jest wyzwaniem. Xbox 360 to pulpit nowej generacji podpisana marką prawdziwego tytana specjalności komputerowej – Microsoftu.

Pudełko z padem do xboxa

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Maszynka, mimo dosyć mocnej rywalizacji ze strony Sony i Nintendo, sprzedaje się wyjątkowo przyzwoicie. Fabrykanci gier na konsolę ciągle dowodzą, że Xbox 360 umie istotnie pozytywnie zdumieć – argumentem jest chociażby ostatni mega przebój Gears of War. Konsola przeznaczona jest dla graczy, jednak ma dużą kolekcję oprogramowań dla maluchów. W zestawieniu z konkurencyjnym PS 3, jest też tania. Większość graczy postrzega playstation 3 jako najmocniejszą i najdroższą z osiągalnych na rynku konsol. Nic nadzwyczajnego, silnikiem tytana jest ośmiordzeniowy procesor Cell, który umie udźwignąć rzeczywiście wiele. O ile dorzucimy do niego wyjątkową grafikę HDMI nośnik Blu-ray, to zdobędziemy autentycznie wybuchową kompozycję. Nic dziwnego, że coraz więcej wydawców stwierdza, iż gry przekazane pierwotnie tylko na PS3 ukażą się także na

Czarny zestaw, konsola xbox i pad

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

innych platformach, głównie na Xboksie 360.

Jakiś okres temu pojawiła się dawno zapowiedziana premiera konsol nowszej generacji. Podsuwa się pytanie czy wskazane jest nabyć ps3, xbox 360, skoro wyszły ich następcy, odpowiedź brzmi zdecydowanie tak. Gry na ps3/xbox 360 będą ukazywały się jeszcze cały czas przez parę lat. Zaprzestanie tych systemów było by dla producentów bardzo niezyskowne. XBOX 360 wychodził w wielu wersjach. PS3 wyszło w trzech rodzajach-Fat, Slim i Super Slim. Warianty slim i super slim różnią się od siebie tylko formatem i kubaturą dysku, obie są mało awaryjne.

Obie konsole posiadają gry, które wyszły jedynie na daną konsole. Musimy wejść w jedną z wielu list gier elitarnych zamieszczonej w Internecie i poszukać na którą konsole gry są najlepsze, bardziej nas frapują. Większość gier jest multiplatformowa oznacza to, przedstawiła się na obie konsole. Jak większa część wie, Internet w ps3 jest gratisowy. W xboksie, żeby skorzystać z Internetu musimy kupić kartę z szyfrem o nazwie xbox live gold.