Prawo niemieckie

Obalenie Muru Berlińskiego prawie ćwierć wieku temu stał się początkiem pięknego okresu w dziejach państwa niemieckiego, Polski i świata. Ostateczny upadek socjalizmu w krajach Europy środkowej i wschodniej radykalnie przyspieszył procesy jednoczące. Nowe Niemcy, wolna Polska i 25 innych krajów należy do Unii Europejskiej, wielkiego sojuszu gospodarczego, obywatelskiego i politycznego.

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com

Traktat z Schengen likwiduje bariery dla transportu ludzi, pieniędzy i produktów. Od dłuższego czasu obserwujemy wzmożony ruch biznesowy i ludzi między krajem nad Wisłą a RFN. Wzrasta obrót towarowy i liczba inwestycji międzynarodowych.

Zaciekawił Cię ten tekst? Zobacz i sprawdź szukasz pracy szybko, w tym miejscu znajdziesz coś, co z pewnością również będzie równie ciekawe.

Sporo ludzi decyduje się pracować i mieszkać w Niemczech. Te fakty sprawiają, że potrzebni są uczeni w porządku prawnym obu krajów, którzy chcą pomagać obywatelom i korporacjom. Naturalnie Polska, jak każdy porządny kraj, oferuje obywatelom pomoc konsularną na obszarze innych państw. Konsul jednak może służyć asystą tylko w najbardziej podstawowym zakresie. W momencie, gdy problem zahacza o np. prawo spółek albo prawo podatkowe, niezbędny okazuje się adwokat z Nemiec.

Porady prawne

Źródło: prawo.legeo.pl

Popyt na fachowców od porządków prawnych Polski i Niemiec spowodowało, że na rynek weszło dużo tego typu usług. Firmy adwokackie trudnią się obsługą korporacji oraz pojedynczych obywateli, którzy wyemigrowali za Odrę w poszukiwaniu pracy. To szczególnie przydatne dla obywatela Polski, który nie zna niemieckiego prawa pracy i nie potrafi korzystać z obowiązujących praw i zapomóg. Oprócz prawa krajowego, istnieje jeszcze prawo (polecamy oferta) UE. Znajomość ich regulacji to podstawa, jaką powinien wykazywać się przyzwoity adwokat Niemcy to największa gospodarka w UE i trzecia w skali ogólnej. Najistotniejszy partner ekonomiczny Polski od lat intensywnie inwestuje w naszym państwie, czerpiąc korzyść ze owocnie funkcjonującej współpracy międzypaństwowej.

Jeżeli do niedawna język i meandry ustawodawstwa niemieckiego stawały się dla twojej firmy przeszkodą, aktualnie ten problem zniknął. Trzeba postawić na specjalistyczną asystę ze strony renomowanych prawników Zespół Balduin, którzy w większości przypadków umieją mówić po polsku.
Źródło: Balduin-Pfnuer