Masz małe szanse wyjść na prostą? Warto zdecydować się na konsolidację

Polacy bezustannie zaciągają kredyty. Z coraz większą śmiałością decydują się na dodatkowe propozycje banków, korzystając z kart kredytowych czy kredytów odnawialnych w ramach konta osobistego. Kiedy zobowiązań jest sporo i przekraczają one comiesięczne dochody, nietrudno popaść w długi. Wówczas należy zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.

karta kredytowa Visa

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki rozłożeniu spłaty na dłuższy okres, możliwe jest nawet parokrotne obniżenie miesięcznej raty. Co więcej, nie jesteśmy skazani na ciągły stres czy zmieścimy się w terminach i sumach spłaty zaciągniętych kredytów. Konsolidowane kredyty mogą pochodzić z różnych banków. Mamy również opcję ich przewalutowania. Występują dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny i gotówkowy. Hipoteczny zabezpieczony jest na nieruchomości, ale przyznawany jest na dłuższy okres z mniejszym oprocentowaniem na wyższe sumy. Kredyt gotówkowy bank przyznaje na mniejszą sumę , krótki czas, i na nieco gorszych warunkach, jeśli chodzi o odsetki. Bank jednak w tym wypadku nie żąda zabezpieczenia.

podpisanie dokumentów o kredyt

Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com

Ratę kredytu płacimy w jednym banku, z tego powodu przy pilnowaniu daty okażemy się solidnym klientem. Warto także zastanowić się czy i jak wielkie oszczędności przyniesie nam konsolidacja kredytów. Niestety, wraz z wydłużeniem okresu spłaty, wzrasta suma odsetek do spłacenia. Powinniśmy więc być świadomi, że mimo, iż posiadamy niższe raty, to koszt kredytu jest wyższy, niż standardowych kredytach. Jednak należy pamiętać, iż dla klientów banków mających problemy z terminową spłatą rat, wciąż jest to korzystna oferta. Jeżeli chodzi o rozliczenie transakcji, obowiązek ten oczywiście ciąży na placówce w której ubiegamy się o finansowanie maszyn rolniczych konsolidacyjny.

Przed podjęciem decyzji o kredycie konsolidacyjnym warto przemyśleć finansowe możliwości i liczyć się z obowiązkami. Czy jesteśmy gotowi na spłatę pożyczek przez dekady? Czy nie przerażają nas dodatkowe koszty? Jeśli jednak ma to nam pomóc w spłacie zadłużenia, a miesięczna rata nie przekroczy sumy pozostałych kredytów – konsolidacja jest właściwym rozwiązaniem.