Sposoby spędzania wolnych chwil: przeróżne gry towarzyskie oraz ćwiczenie w klubach fitness

Klasyczną rozgrywką w pubach zwłaszcza angielskich i holenderskich jest gra w darta. Dzisiaj ta ciesząca się wielką popularnością rozrywka stała się także dyscypliną sportową o charakterze profesjonalnym. Na czym wymieniona gra polega, co jest niezbędne, by móc ją rozegrać?Gra w darta to rzucanie lotkami do znajdującej się na ścianie tarczy. Aby więc móc grac w darta, niezbędna jest przede wszystkim tarcza i lotki do darta. Konieczne lotki do darta zbudowane są z paru elementów. Każda lotka do darta powinna posiadać grot, shaft i barrel. Lotki dla amatorów są mniej precyzyjne od lotek, którymi grają zajmujący się grą w darta w sposób profesjonalny sportowcy. Podczas gry w darta, zadaniem gracza jest trafienie lotką w zawieszoną na ścianie tarczę (dowiedź się więcej).

Podobał Ci się zaprezentowany wpis? Jeśli tak, poczytaj użyteczne zagadnienia, które z pasją omówiliśmy w najnowszym artykule.

Gra ta stała się dzisiaj tak popularna, że dostępne są również wersje internetowe. Gracze mają prawo wykonać w jednej serii trzy rzuty, każdy gracz rzuca na przemian. Kolejną serię rozpoczyna inna osoba, w ten sposób szanse graczy biorących udział w rozgrywce na zdobycie dużej liczby punktów są naprawdę wyrównane. Jak długo będzie trwać rozgrywka w darta zależy tylko od tego, jak to zostanie ustalone między uczestnikami rozgrywki. Mowa w tym miejscu rzecz jasna o rozrywkowej, a nie profesjonalnej wersji darta.

dart

Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com

Dużą popularnością cieszą się aktualnie wszelkiego rodzaju sprzęty fitness. Jednym z najbardziej znanych producentów tego typu sprzętu jest niemiecka firma Kettler. Ceniona firma Kettler ma w swojej ofercie sprzęt, z którego chętnie korzystają zarówno kluby fitness mające charakter profesjonalny, jak też osoby, które chcą pracować nad własną kondycją w swoim domu . Wśród sprzętu firmy Kettler znajdują się chociażby steppery, bieżnie, orbitreki i wiele innych urządzeń, w tym również urządzenia do ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Wszystkie sprzęty proponowane przez firmę są wyjątkowo wysokiej jakości. Rozwiązania mające charakter konstrukcyjno – technologiczny, którymi odznacza się sprzęt tej firmy znajdują się na najwyższym, światowym poziomie. Od naprawdę długiego czasu sprzęt tej marki jest dostępny także na terenie naszego kraju. Firma zajmuje się nie tylko wykonywaniem urządzeń do fitnessu, ale także bardzo cenionych za precyzję wykonania rowerów mających charakter turystyczny.