Jak poprawnie wybrać broń myśliwską na grubego zwierza?

Jeżeli uwielbiasz polowania oraz poszukujesz broni myśliwskiej, to powinieneś pamiętać o tym, że musi być ona celna oraz ergonomiczna, ale również estetyczna. Zanim kupisz właściwy produkt, musisz pamiętać o tym, jak chciałbyś jej używać.

pitax.pl/przekaz-jeden-procent

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi o to, że odmienne są wymogi odnośnie broni na polowania, a odmienne pod względem broni do strzelania myśliwskiego. Odmienne są także ich funkcje i zalety. Broń kombinowana wydaje się być znakomitym rozwiązaniem dla tych osób, które jeszcze nie w 100% wiedzą, którą branżę myślistwa będą chcieli wybrać. Z broni kombinowanej można strzelać zarówno za pomocą śrutu, jak i kulami. Doskonale sprawdzi się także przy małej i grubszej zwierzynie zarówno z większej odległości, jak i z bliska. Lufa śrutowa będzie dobra przy niewielkim dystansie, lufa kulowa natomiast lepiej będzie sprawdzała się z większej odległości. Uniwersalność posiada swoje duże zalety, jednak zawsze jest pewnym konsensusem.
Pewnym ludziom może nie pasować ograniczona ilość strzałów bez konieczności przeładowywania.

Przedstawione tutaj wiadomości zainspirowały Cię tak mocno, że pragniesz czytać więcej? Zachęcamy więc do następnej strony. Tam stworzyliśmy istotne opracowanie (http://www.hamsterpolska.pl/).

Jest to także powód, dla którego myśliwi zazwyczaj decydują się na dwa typy broni wyspecjalizowane w kierunku zwierzyny o różnorodnych rozmiarach. W wypadku grubej zwierzyny, niezwykle typowe na takiego zwierza będą kalibry od 7,62 do 9,3 milimetrów. Te większe kalibry będą się sprawdzały przede wszystkim podczas polowań pędzonych oraz polowań nocnych, ponieważ nawet przy w mniejszym stopniu celnym strzale mogą poważnie powalić zdobycz.

Jeżeli myślistwo odbywa się w lokacjach obfitujących w sarnę czy też jelenia lub dzika, to można skusić się na broń o kalibrze przykładowo 65×55, 7×64(65R) albo 7×57(R) z nieco wolniejszą kulą o większym ciężarze.